03.04.2022 12:02

Festival Gothic Theatre IV se uskuteční v Žatci Doporučeno

Carpatia Castle na Basinfirefestu 2013 Carpatia Castle na Basinfirefestu 2013 Foto: Katka Hajdinová/musicweb.cz

V sobotu 9. dubna se Žatecké městské divadlo zahalí do temných zvuků gothického rocku.

Gothic Theatre IV je pokračování úspěšného hudebně-divadelního festivalu, který se vrací téměř po šesti letech na prkna Městského divadla v Žatci.
Prvním účinkujícím je BRATRSTVO LUNY, které je žánrově těžko zařaditelné hudebně-umělecké seskupení původem z Kralup nad Vltavou. Není jednoduché je spatřit na koncertních pódiích, neboť jeho filozofií je vystupovat jen při výjimečných příležitostech. A tou 4. ročník festivalu Gothic Theatre IV bezesporu je! BRATRSTVO LUNY se představí v žateckém divadle premiérově v nové sestavě a pokřtí své novinkové album „Clamare".

 

 

Druhou kapelou je Mostecká formace CARPATIA CASTLE, která v Žatci vystupovala již několikrát. CARPATIA CASTLE vystupuje také na předních tuzemských festivalech a v zahraničí. Vlastností kapely jsou historické hudební motivy, atmosféra textů dávných časů, prolínající se s melancholií vyprávěných příběhů a skutků, ohnivá show a působivá pódiová vizualizace. S kapelou účinkují svícnice - tanečnice, které doplňují show muzikantů secvičenou taneční choreografií s rekvizitami a utváří tak celkový výraz kapely. Gothic Theatre IV je pro Carpatii jedinečným večerem, neboť pokřtí své nové CD „Alchymistův grál“.

 

 


Poslední kapelu není třeba představovat, je jím legenda českého gothic rocku, jihlavské XIII. Století. Koncerty naší temně rockové legendy patří k vyhledávaným zážitkům nejenom v tuzemsku, ale i na Slovensku a v Polsku, kde kapela pravidelně koncertuje. Hity jako „Elizabeth", „Karneval", „Justýna" nebo „Fatherland" sborově zpívají fanoušci mnoha národností.
Prostředí Městského divadla v Žatci slibuje mimořádný zážitek.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.