Výtěžkem ze vstupného chce festival podpořit charitativní organizace domácího i zahraničního významu: projekt Adopce na dálku pro potřeby dívky z Ugandy a regionální organizaci CEDR Pardubice o.p.s. pomáhající duševně nemocným lidem v Pardubickém kraji. Oba projekty se budou představovat návštěvníkům prostřednictvím informačních stánků v areálu festivalu.
Cílem festivalu je nejen hudební zábava pro široké spektrum publika, relaxace v prostředí workshopu a čajovny v přírodním areálu, ale i upozornění na jinou realitu, než realitu téměř spokojeného a zdravého člověka. Stalo se tradicí, že na festivalu Uganda kapely věnovaly svůj honorář na podporu dívky z Ugandy. Po spojení s festivalem Kalkata, který se zaměřoval především na kulturní dění v Pardubickém kraji, se proto nabízelo rozšířit festival o rozměr charitativní podpory v regionu. Cílem této podpory se stal projekt organizace CEDR Pardubice o.p.s., jehož náplní je péče o lidi s duševním onemocněním v Pardubickém kraji.
Historie festivalu On the Road je spletitá a poměrně dlouhá. Předcházely mu dvě akce. Jedna z nich se konala pod širým nebem a druhá v prostorách rockového klubu Žlutý pes. Řeč je o Kalkata festu a festivalu Uganda. Kalkata fest probíhal na konci prázdnin v areálu koupaliště U Čochtana nedaleko Lázní Bohdaneč. Hlavním tahounem organizačního týmu byl v té době Mirek Hruban, kterému festival vděčí za to, že vůbec mohl odstartovat. Festival Uganda byl založený charitativně, posílal peníze na konto Adopce na dálku. Celou akci začali pořádat hudebníci z pardubické Vypsané fixy v místním vyhlášeném klubu Žlutý pes. Po několik let si obě akce, jak Kalkata, tak Uganda svým způsobem konkurovaly. Poté, co se jejich pořadatelé seznámili a zjistili, že jim všem jde prakticky o totéž, dohodli se, že se spojí pod názvem On the Road /Uganda-Kalkata/.
V této době se Mirek Hruban odchází naplno věnovat své profesi rozhlasového moderátora a do čela organizačního týmu se staví jeho bratranec Vilém Vinopal. Tomu zdatně sekundují dva členové Vypsané fixy - Petr "Pítrs" Martínek a Michal "Márdi" Mareda. Společně s dalšími nadšenci založí občanské sdružení Dea Dealbata, pod jehož hlavičkou napříště budou festival pořádat a jako dědictví po Ugandě je ustanoveno, že akce bude nadále čistě benefiční. Tedy všichni organizátoři i pořadatelé na místě pracují jako dobrovolníci bez nároku na honorář a veškerý výtěžek z akce je zasílán na dobročinné účely, tedy na konto sdružení SKP CEDR, které pomáhá lidem s duševním onemocněním, a na konto Adopce na dálku - členové o.s. Dea Dealbata si prostřednictvím této organizace adoptovali dvě holčičky - jednu z Afriky a jednu z Indie. Zůstává prostor, ve kterém se konal Kalkata fest, tedy areál bývalého auto campu a koupaliště U Čochtana a festival se podobně jako Kalkata fest koná i nadále na konci letních prázdnin.
Na desátým ročníku vystoupí v sobotu i Tata Bojs. V pátek zahrají tradiční kámoši festivalu z kapely Znouzecnost. Bude taky dětský program, výstava fotek k výročí fesťáku, výtvarná cyklodílna, čajovna, fotbálky, prostě klasika. Na festival vyrazí v pátek i speciální cyklojízda. Finální programje tedy následující. V pátek vystoupí Vypsaná fixa, Mucha, E!E, Znouzecnost, Květy, Rudovous a v sobotu budou pokračovat Tata Bojs, Sto zvířat, Lenka Dusilová, Skyline, Volant, Dukla Vozovna, Kalkata band, Meteor z Prahy, Mixle v Piksle a Divadlo tří.