15.08.2015 9:00

Gamma Ray přivezou narozeninovou party

Už čtvrt století uplynulo od chvíle, kdy se nespokojený Kai Hansen rozhodl opustit teplé místečko v sestavě legendárních Helloween a postavit se na vlastní nohy. Jako autor spousty hitů dýňové party samosebou neměl o nabídky nouzi. Album Heading For Tomorrow pod hlavičkou Gamma Ray vyšlo v únoru 1990.

Gamma Ray tehdy ještě nebyli tak úplně kapelou, jako spíš projektem Hansena a jeho kamaráda, zpěváka Tyrant Pace Ralpha Sheeperse. A uvedená deska také spíše než dnešní alba Gamma Ray připomínala další díl Keeper of the Seven Keys. Úspěch se nicméně dostavil, a tak tihle dva neváhali, poskládali regulérní kapelu a jali se tvořit dějiny.

Od těch dob se spousta věcí změnila. Před nahráváním třetího a přelomového alba Land of the Free opustil Sheepers post za mikrofonem, aby se (neúspěšně) pokoušel o flek frontmana Judas Priest a nakonec skončil v Primal Fear. Na hledání náhrady Hansen neměl moc času, a tak se nakonec do role, v níž byl naposledy při nahrávání debutu Helloween Walls of Jericho, vrátil sám. A už v ní zůstal.

A protože takové pěkně kulaté výročí si žádá patřičnou oslavu, vyrazí na podzim Hansenova parta na Best of the Best Party Tour, do jehož programu se na poslední chvíli podařilo vmáčknout i dvě data v České Republice. Dne 4. listopadu tak budeme mít možnost navštívit vystoupení v pražské MeetFactory, zatímco o dva dny později v brněnském Semilassu.

Jako hosty s sebou navíc Gamma Ray přivezou superskupinu Serious Black, v jejíchž řadách najdeme Hansenova nástupce v Helloween Rolanda Grapowa či českého klávesáka Jana Vacíka. Basák Dirk Schlächter na dotaz, co mají Gamma Ray pro toto turné nachystáno, odpověděl takto: "Jedná o výroční vystoupení, takže budeme muset zahrát od každého něco. Máme velké plány, tak uvidíme, co z toho nakonec vyleze. Ale z hudebního hlediska chystáme takový mix starších věcí a pár překvapení, skladby, co jsme pěkně dlouho nehráli."

Pokud jste letos zúčastnili Masters of Rock, tak jste si jistě všimli, že jak Gamma Ray, tak Serious Black jsou ve skvělé formě. O důvod více nenechat si tuto výjimečnou událost ujít.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.