14.09.2019 10:45

Hardline zahrají v Praze

Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

Kapelu Hardline založil zpěvák Johnny Gioeli se svým bratrem Joeym na počátku devadesátých let, konkrétně v roce 1991. V jejích počátcích si sestavou prošlo několik známých jmen. Zakládajícími členy byli i kytarista Journey Neal Schon nebo bubeník Deen Castronovo. V poměrně obsáhlém seznamu bývalých členů najdeme i jména jako Rudy Sarzo (basák Ozzyho Osbournea a Whitesnake), nebo Mike Terrana (od Rage, přes Tarju po Kreyson Ládi Křížka).

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Hned první deska Double Eclipse z roku 1992 vyvolala poměrně značný ohlas a umožnila kapele etablovat se na poli melodického hard rocku. Jenže následně na scénu vtrhl grunge, Hardline přišli o nahrávací smlouvu a na dlouhou dobu se nad nimi zavřela voda. Na desku II si fanoušci museli počkat dlouhých deset let. Johnny Gioeli se v mezidobí  připojil ke kytarovému hrdinovi Axelovi Rudimu Pellovi, takže Hardline ani po svém znovuzrození nechrlí alba zrovna kulometnou kadencí.

 

 

Zatím naposledy se kapela připomněla letošním zářezem Life. Deska znamená první spolupráci s kytaristou Mariem Percudanim. Zbytek sestavy tvoří  nepřehlédnutelná byskatariska Anna Portalupi, klávesák Alessandro Del Vecchio a bubeník Marco Di Salvia. V tomto složení se také představili na letošním ročníku Masters of Rock ve Vizovicích.

Společně s Hardline se v Nové Chmelnici představí také olomoučtí Black Tiger a kapela Vice z Mnichova.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.