03.02.2013 17:00

Ian Anderson z Jethro Tull se chystá do ČR s albem Thick As A Brick Doporučeno

Skladatel, kytarista, hráč na flétnu a zakladatel pravděpodobně nejslavnější folk-rockové skupiny světa Jethro Tull zahraje v České Republice. Ian Anderson dobude naši kotlinu 20. listopadu v brněnské hale Vodova a 21. listopadu ve Velkém sále Lucerny v Praze.

Jethro Tull se při výběru názvu nechali inspirovat jménem anglického průkopníka agronomie. Skupina je vysoce originálním uskupením propojujícím tradiční britskou a keltskou lidovou hudbu s prvky experimentálního rocku, hard rocku, ale i klasické hudby. Do dnešního dne prodali přes šedesát milionů desek a stále se ve světě těší velké oblibě.

 

 

Ian Anderson k nám však zavítá se sólovým programem. Naplánované jsou dva koncerty, na kterých zahraje skladby z úspěšné desky Jethro Tull Thick As A Brick. Tento počin se může pyšnit prvním místem v US Chart, Spojené království ho potom obdarovalo místem pátým. Deska vyšla v roce 1972 a je celá protkána básněmi geniálního fiktivního chlapce Geralda Bostocka, jenž má problémy s dospíváním. V Praze a Brně zazní rovněž skladby z následující desky Whatever Happened To Gerald Bostock? vydané loni v dubnu. A jak už název napovídá, album vypráví o Geraldovi s odstupem čtyřiceti let.

Geraldovy příběhy českým fanouškům Ian Anderson převypráví v listopadu letošního roku. Předprodej vstupenek však byl již zahájen a na oba koncerty jej zajišťují společnosti Ticketpro a Ticketportal. Jejich cena startuje na 690 korunách.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.