19.10.2021 23:54

Oslava čtvrtstoletí Harleje proběhne ve Foru Karlín

Celkem třikrát už jedna z nejvýraznějších českých rockových kapel Harlej dokázala zaplnit pražskou Lucernu. Není tedy divu, že v rámci oslav pětadvaceti let existence si vytkla ambicióznější cíl - Forum Karlín. Právě tam po dlouhém odkladu vyvrcholí narozeninové oslavy.

 

Už je to šestadvacet let, co si Vládík a Toník rozhodli založit si kapelu. Pojmenovali ji Harlej a asi ji nebrali moc vážně, spíš si tak ze všeho stříleli. Čas plynul, Vládík odešel, Toník ne. A Harlej je tu dál. Není už to ten sranda projekt jako na začátku, ale regulerní kapela s početnou fanouškovskou základnou.

Pokud jste alespoň trochu obeznámeni s historií téhle party, jistě jste poznali, že Vládíkem je myšlen Vláďa Šafránek a Toníkem Tonda Rauer - dvojka která se tak báječně vyblbla ve stejnojmenném, dnes již popravdě kultovním, videoklipu. Od těch dob mají na kontě již více než deset řadových alb. Nezastavil je dokonce ani odchod Vládi Šafránka, nejdříve v roce 2006 z postu frontmana a v roce 2018 z tohoto světa. V současné době se kromě kapelníka a kytaristy Tondy Rauera v kapele nacházejí kytarista Milan Hoffmann, bubeník Libor Fanta, zpěvák Tomáš Hrbáček a basu obsluhující  Kolinss.

Pražským koncertem mělo původně vyvrcholit turné k desce Smutku dávám sbohem, ale protože Harlej museli, tak jako všechny ostatní kapely, kvůli pandemii koronaviru odkládat plány, deska už je skoro platinová. Letopočet se přehoupnul a z pětadvaceti let je zase o rok víc. O dlouho očekávanou  oslavu ale fanoušci pochopitelně nepřijdou. 

„V březnu 2020 jsme po jediném koncertě přerušili narozeninové tour po halách, které jsme připravovali přes rok. Nikdo jsme si tehdy nedovedli představit, že závěrečný koncert odehrajeme s více než rok a půl dlouhým zpožděním. Vážím si toho, že naši fandové vydrželi tak dlouho čekat a vždycky když to šlo, dorazili na koncerty a podpořili nás. A vůbec celou domu zůstali s námi. Věřím, že jim to s Harlejem vrátíme,“ komentuje celou situaci kytarista Tonda Rauer.

Kapela jim navíc při té příležitosti nadělila zbrusu nový klip.„Klip Smutku dávám sbohem měl několik scénářů, ale pořád to nebylo úplně ono. I vzhledem k situaci, ve který jsme žili, mě pak jednou napadlo, že smutku dáváme sbohem návratem k lidem a věcem, který máme rádi. To jsou v našem případě třeba koncerty, fandové a lidi kolem Harleje. Klip je o smutku a o jedné z cest, jak mu dát sbohem a vypořádat se s ním,“ říká Tonda Rauer „Těším se, až ho naši fandové uvidí. Každej z nás ukázal kousek ze svého soukromí a zároveň jak to vypadá, když se vrátíme tam, kde to máme rádi. Když písnička vznikala, byla možná trošku o něčem jiném, ale uplynulé události dávají spoustě věcí jiný úhel pohledu,“ dodává Rauer.

V listopadu a prosinci vyrazí Harlej na turné Smutku dávám sbohem po celé republice. Jeho program je následující:

05. 11. Jindřichův Hradec KC Jitka

06. 11. Havlíčkův Brod - KD Ostrov

13. 11. Praha - Forum Karlín

16. 11. Klatovy - KD Družba

19. 11. Prachatice - Hotel Park

20. 11. Práče - Kulturní dům

26. 11. Třebíč - Klub Roxy

27. 11. Bozkov u Semil - Sokolovna

03. 12. Kozojedy - Kulturní Dům

04. 12. Milevsko - Kulturní dům

10. 12. Pardubice - Klub ABC

11. 12. Blansko - Dělnický dům

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.