15.10.2021 23:02

S.D.I. přijedou do Kolína pokřtít CD kapely Skylla CZ

Více než rok. Tak dlouho museli fanoušci kapely Skylla CZ čekat na křest CD Tora Tora. To si přitom mohou poslechnout už od loňského dubna. Nakonec ale budou za svou trpělivost bohatě odměněni, do Kolína totiž dorazí nejen slíbení S.D.I., ale i generační souputníci z Iras.

 

Skylla CZ (původně jen Skylla) je doma ve středočeském kraji. není tedy divu, že si pro křest své poslední nahrávky Tora Tora vybrala právě kolínský kulturák. Za dobu své dlouhé existence zde odehrála vystoupení několik. V sestavě, vedené kapelníkem, basákem a zpěvákem Petrem Priessnitzem, již kromě něj zlaté časy z počátku devadesátých let nepamatuje nikdo. Neznamená to ovšem, že by se jednalo o nějaké zelenáče. Za bicí soupravou najdeme mladého, ale již několika štacemi otřískaného profesionála Petra Hataše. Kytarové duo tvoří Adam Singovský a Dan Vecka. Druhý jmenovaný v kapele krátce působil mezi lety 1995 a 1996. Spolu s Priessnitzem působí také v další polabské stálici Iras, s níž v průběhu večera také zahrají.

Hlavní pozornost se ovšem bude upínat k německému triu S.D.I. (rozuměj Satan's Defloration Incorporated). Ani ti si už nic dokazovat nemusí. Se svým mixem speedu, thrashe a punku to sice v osmdesátých a devadesátých letech na status superhvězd nedotáhli, ale mezi znalci se těší statusu pravého kultu. Jejich počátky sahají do roku 1985, kdy se v německém Osnabrücku zformovali v původní sestavě zpěv a basová kytara - Reinhard Kruse, bicí - Ralf Maunert, kytara - Franck Tiesing.  Po demu "Bloodsucker" v roce 1986 následovalo debutové album "Satans Defloration Incorporated". První rozpad přichází po turné k albu Mistreated z roku 1989. Po epizodním návratu v roce 1992 je dlouho ticho po pěšině, až v roce 2014 dochází k obnovení koncertní činnosti, které trvá dodnes. 

Role průvodce večerem se zhostí Petr Korál.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.