14.11.2019 14:21

Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Doporučeno

Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

Ano, všichni víme, že to není poprvé, co se čtyři muži v make-upu - Paul Stanley, Gene Simmons, Tommy Thayer a Eric Singer - rozhodli ukončit kariéru velkým turné na rozloučenou. A možná to opravdu není úplně naposled. Jenže, stejně jako u dalších generačních souputníků těchto veteránů rockových pódií platí, že čas zkrátka obelhat nelze, a tak je stále pravděpodobnější, že tentokrát je to "naposledy" už skutečně definitivní.

Kiss vyvrhla newyorská scéna počátkem sedmdesátých let a zpočátku to vypadalo, že tahle pomalovaná čtyřka velkou díru do světa neudělá. Vše se zlomilo až legendárním živákem Alive!, na němž se podařilo zachytit nespoutanou energii živých vystoupení. A díky kombinaci skladatelského a obchodnícho umu ústřední dvojky Stanley/Simmons Kiss chytli příležitost za pačesy a dnes platí za asi nejúspěšnější značku v hudebním světě. Mají za sebou rozchod, reunion a další rozchod se dvěma původními členy - Acem Frehleym a Peterem Crissem, období bez masek i komerční karamboly. Vydali více než dvacet studiových alb, posledním z nich je Monster z roku 2012. Jejich podobizny najdete doslova na všem, od figurek, hrníčků, ručníků, po pinbally a ptačí budky. Pojem Kiss se zkrátka stal jedním ze symbolů amerického snu.

 

 

Dnes jsou již dávno jednou z nejznámějších a nejvlivnějších rockových kapel všech dob. Skupina, která v roce 2014 vstoupila do Rock & Rollové síně slávy, vydala 44 alb a prodala po celém světě více než 100 milionů desek. Kariéra kapely, jejíž vystoupení jsou vpravdě nezapomenutelným zážitkem, je poznamenána rekordně navštěvovanými koncertními šňůrami po celém světě. Turné End of the Road je pak věnováno milionům fanouškům z Kiss Army.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

"Všechno, co jsme vybudovali a všechno, co jsme si za poslední čtyři desetiletí podmanili, by se nikdy nestalo bez milionů lidí po celém světě, kteří v těch letech naplnili kluby, arény a stadiony. Toto turné bude závěrečná oslava pro ty, kteří nás viděli a poslední šance pro ty, kteří ne. Kiss Army, rozloučíme se na našem posledním turné s naší největší show a pak půjdeme tam, odkud jsme přišli. Odejdeme stejně, jako jsme přišli - Unapologetic and Unstoppable," řekli Kiss.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.