24.06.2024 20:41

Joe Bonamassa míří do O2 Universa Doporučeno

Joe Bonamassa při koncertě ve Foru Karlín 3. 5. 2023 Joe Bonamassa při koncertě ve Foru Karlín 3. 5. 2023 Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

Joe Bonamassa je jedním z nejlepších současných koncertních umělců. Jeho nadšená vystoupení jsou jednouz největších součástí jeho kariéry a jsou oblíbená u milovníků hudby po celém světě. Bonamassa, mezinárodně uznávaný jakojeden z nejlepších kytaristů své generace a citovaný časopisem Guitar World Magazine jako "největší bluesový kytarista na světě", téměř sám redefinoval blues-rockový žánr a přivedl ho do hlavního proudu.

Setlist tohoto koncertu, v němž zazní nové skladbyspolu s oblíbenými písněmi z celé jeho kariéry, je podpořen hvězdnou kapelou legendárních hudebníků. Bonamassa překonal své vlastní závratně vysoké umělecké cíle a se svými 27 bluesovými alby na prvním místě Billboardu (více než kterýkoli jiný umělecv historii) zbořil veškerá očekávání. Bonamassova kariéra v hudebním průmyslu se v průběhu let postupně budovala a jen nabírána obrátkách.

Bluesrocková superstar Joe Bonamassa je jedním z nejslavnějších hudebníků současnosti. Jako třikrát nominovanýumělec na cenu GRAMMY a patnáctkrát nominovaný na cenu Blues Music Award (čtyřnásobný vítěz) dosáhl se svým posledním studiovým albem Blues Deluxe Vol. 2 na 27. první místo v žebříčku Billboard Blues Chart. Teprve čtyřicetiletý Bonamassa se stal žijící legendou s ohromujícím multižánrovým katalogem. Vydal více než 50 alb, včetně studiových a živých nahrávek, stejně jako společných alb se svými dobrodružnými vedlejšími projekty: Black Country Communion a Rock Candy Funk Party.

Jeho dosudnejambicióznější projekt "Live At The Hollywood Bowl With Orchestra" vyšel nedávno a potvrzuje, že Bonamassa je na vrcholu svých sil. Rodák ze státu New York předskakoval B. B. Kingovi, když mu bylo pouhých 12 let, a od té doby hrál mimo jiné s umělcijako Eric Clapton, Stephen Stills, John Lee Hooker, Warren Haynes, Steve Winwood, Peter Frampton a Buddy Guy. B.B. King totehdy možná netušil, ale z tohoto dvanáctiletého zázračného dítěte se stala velká osobnost hudebního průmyslu.

Bonamassa, produktivní autor, který je neustále na lovu, aby rozšířil své eklektické hudební obzory, má neomezenoupracovní morálku, ať už je to ve studiu, na cestách nebo při spolupráci s jinými umělci, aby podnítil vznik nové hudby. V posledníchletech produkoval pro svůj nezávislý label KTBA Records obrovské množství alb, včetně Joanne Shaw Taylor, Marca Broussarda, Larryho McCraye, Jimmyho Halla a dalších, a nedávno také založil společnost Journeyman LLC, která poskytuje kompletní služby v oblasti managementu umělců, vydavatelství, propagace koncertů a marketingu a buduje povědomí o nezávislých umělcích pocelém světě.

Bonamassa se objevil v řadě publikací od Esquire, WSJ a Parade až po Rolling Stone a American Songwriter a také naobálkách časopisů Guitar World, Guitar Player, Vintage Guitar, Guitarist a Classic Rock Magazine. Jeho nezisková organizaceKeeping The Blues Alive poskytuje finanční prostředky a zdroje školám a umělcům v nouzi a doposud pozitivně ovlivnila více než100 000 studentů, přičemž na darech získala přes 2 miliony dolarů. Jeho pražský koncert v O2 Universu se uskuteční 2. května 2025.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.