23.01.2024 16:04

Jontavious Willis přiveze akustické blues Doporučeno

Jontavious Willis Jontavious Willis Zdroj: oficiální archiv hudebníka, pořadatel koncertu rachot.cz

Jontavious Willis, teprve 27letý rodák z Georgie, se již jako mladík rozhodl pro svoje poslání: oživit současné blues duchem minulosti. Nejde přitom o nějaké povrchní plagiátorství, jeho autorské akustické blues je autentické, intimní a překvapivě současné. Přesto v jeho tvorbě zaslechneme ozvěny velikánů raného blues, jako je např. Robert Johnson nebo Skip James. A na podzim právě tento hudebník dorazí do Prahy!

Jako skladatel bývá Jontavious Willis označován za přímého pokračovatele tradice, ve které excelují například Taj Mahal či Keb‘ Mo‘. Není divu, že jeho druhé a zatím poslední album Spectacular Class (2019), za něž byl nominován na Grammy, produkovaly právě tyto dvě žijící bluesové legendy.

Jontavious se narodil a vyrostl na venkově v Georgii a většinu dětství strávil zpíváním gospelové hudby v baptistickém kostele. Jeho vášeň pro blues vzplanula ve 14 letech, když na YouTube narazil na video, na kterém Muddy Waters hraje slavnou píseň "Hoochie Coochie Man". Všeobecného uznání dosáhl, když ho Taj Mahal v roce 2015 pozval, aby ho doprovázel na pódiu. Krátce na to, v roce 2018, Jontavious předskakoval Taj Mahalovi a Keb' Mo' během jejich společného turné TajMo.

 

Jeho akustické debutové album Blue Metamorphosis (2016) získalo nadšené recenze v časopisech Living Blues a Blues & Rhythm a vyhrálo cenu Blues Foundation's International Blues Challenge 2018 za nejlepší CD vlastní produkce. Na Grammy nominované druhé album Spectacular Class představuje Willisův průzkum celé řady bluesových stylů s živým ansámblem. Jontavious Willis hraje originální písně oděné do tradičních stylů a představuje jedinečnou směs časem prověřeného a zároveň moderního, intelektuálního a zároveň tanečního blues. 

Do Paláce Akropolis se můžete těšit v neděli 20. října 2024 od půl osmé večer. Vstupenky za 450 korun k nečíslovanému sezení můžete zakoupit zde

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.