06.11.2013 8:00

Kamelot, Floor Jansen i jiní. Zimní Masters of Rock je za dveřmi

Také Floor Jansen, nynější zpěvačka Nightwish, zavítá se svou kapelou ReVamp na zlínská pódia Také Floor Jansen, nynější zpěvačka Nightwish, zavítá se svou kapelou ReVamp na zlínská pódia Zdroj: floorjansen.com

Již za necelý měsíc se opět po roce otevřou brány zlínského Zimního stadionu Luďka Čajky. Dovnitř však nezačnou proudit hokejoví nadšenci, nýbrž fanoušci metalové hudby a návštěvníci devátého ročníku Zimních Masters of Rock v jedné osobě. Během soboty 23. listopadu pak budou moci potleskem vzdát holt Children of Bodom, Kamelot či Amorphis. 

Pořadatelé zimní formace známého vizovického festivalu Masters of Rock se zřejmě v letošním roce rozhodli, že návštěvníky jednodenního festivalu zahltí slavnými jmény a nenechají je ani na malý okamžik vydechnout. Pojďme se nyní podívat na největší tahouny, kteří budou předposlední listopadovou sobotu ve Zlíně k vidění. 

 

1. Children of Bodom 

Nebudeme dlouze chodit kolem horké kaše - ano, finská partička sdružená kolem známého zpěváka, skladatele a kytaristy Alexiho Laiho se v rámci propagace novorozeného alba Halo of Blood dostaví také před zlínské pódium. 

 

A že hudební zážitek bude prvotřídní, slibuje nejen sedm dříve vydaných desek, ale také příznivé kritiky, které nejnovější počin na jedné straně považují za jakýsi návrat právě k ideám alb předešlých, na druhé straně pak za dílo, které kapelu opětovně rozpohybuje a vysvobodí z letargie. 

 

2. Kamelot 

Navštívili jste v minulém roce letní verzi festivalu Masters of Rock? A pamatujete si na vystoupení floridské power metalové formace Kamelot? Že jste byli značně společensky znaveni a tento bod v programu jste z důvodu absolutní indispozice raději vypustili? Pak máte jedinečnou příležitost vrátit čas a své koncertní vzdělání o show Američanů doplnit. 

 

Společně s Children of Bodom a dalšími totiž Kamelot stanou před zlínským publikem. A nebude to jinak než v doprovodu kytaristy a skladatele Thomase Youngblooda, který byl českému publiku představen právě v roce 2012 a který je spoluautorem poslední a zároveň nejsilnější desky Kamelot Silverthorn. 

 
{youtube}oSylbQEHhVo{/youtube}
 
 3. Amorphis

Ještě dříve než zlínský stadion pohltí old-school metalové riffy od jezera Bodom či návštěvníci z daleké Floridy, nastoupí na pódium partička trochu jiného ražení. Když bubeník Jan Rechberger v roce 1990 zakládal deathmetalový projekt Amorphis, zřejmě netušil, že o dvě desetiletí později bude mít za sebou deset úspěšných alb, které v roce 2013 doplní album jedenácté - Circle. 

 

A právě tento počin se skupina, která krom klasického death grunts či growlingu koketuje rovněž s folkovými tóny, chystá předložit zlínskému publiku. Sklidí za něj vlnu nadšení, anebo koncert Finů upadne v zapomnění? To se dozvíme již na konci listopadu.

 

4. Soilwork

Hned dvacet písní se vešlo na poslední dvojalbum švédské melodic deathmetalové šestice Soilwork. Tato kapela reprezentuje společně s takovými jmény jako Dark Tranquillity, In Flames či At the Gates proslulou göteborskou metalovou scénu, která je rodištěm stylu samotného, a tak myslím není třeba dodávat, že se jedná o osvědčenou kvalitu (i když v posledních letech kapela experimentuje také s trash metalem)

 

Pokud jste tedy v minulých letech nestihli vystoupení Švédů, udělejte si čas a zamiřte na jedinou koncertní show v rámci turné The European Infinity Tour, které propaguje nejčerstvější album The Living Infinite (březen 2013). 

 

Čtěte také: Nightwish potvrzují novou sestavu

 

5. ReVamp

Pětici tahounů zakončíme krátkým představením skupiny točící se kolem jména, které bylo v letošním roce jmenováno již mnohokrát. Holandská zpěvačka Floor Jansen nejdříve vystupovala s kapelou After Forever, později s ReVamp. A není to tak dávno, kdy potvrdila lukrativní spolupráci s finskou skupinou Nightwish, kde již během zimní Imaginaerium Tour nahradila švédskou zpěvačku Anette Olzon. 

 

Těžko říct, kdy Floor spí. Fanoušci Nightwish ještě nepřestali vzdychat a slintat blahem nad účastí této divy s fenomenálním hlasem v jejich oblíbené kapele a zpěvačka již má za sebou - společně s ReVamp, abychom to uvedli na pravou míru - vydání nového alba Wild Card. Kdo se tedy prozatím nestihl seznámit s jejím dramatickým a silným hlasem, nechť se dostaví v sobotu dne 23. listopadu do Zlína. 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.