02.04.2017 7:00

Legendární Scorpions vystoupí v Ostravě

Scorpions Scorpions Zdroj: www.eskarock.pl

Legendární německá rocková skupina Scorpions se letos vrátí do České republiky. Dne 3. prosince vystoupí v ostravské Ostravar Aréně. Koncert je součástí monstrózního světového turné, které kapela zahájila v roce 2010. Zahraje na něm průřez tvorbou z více než padesátileté kariéry.

 Ze zakládající sestavy se v Ostravě představí pouze kytarista Rudolf Schenker. Scorpions nyní dále tvoří zpěvák Klaus Meine, kytarista Mathias Jabs, baskytarista Pavel Maciwoda a nově bývalý bubeník Motörhead Mikkey DeeSkupina v roce 2010 vyjela na rozlučkové turné, kdy oznámila konec kariéry. Loni však vydala nové album Return to Forever a nadále vystupuje.

Německá skupina Scorpions vznikla v roce 1965 zprvu jako žákovský soubor, který založil Rudolf Schenker. Profesionálně byli "Škorpíci" založeni v Hannoveru až v roce 1969. Skupina se stala synonymem pro melodický heavy metal, včetně mocných rockových balad. Svých nahrávek prodali více jak 100 milionů. Mezi jejich největší hity patří hymnické Wind of Change, Rock Like a Huricane nebo Still Loving You, které jsou už nedílnou součástí koncertů a zazní i v Ostravar Aréně.

 

 

Přes padesát let na scéně znamená, že Scorpions právem patří mezi nejúspěšnější německé kapely všech dob. Můžeme očekávat, že koncertní setlist bude k takovému výročí převážně sestaven z těch nejznámějších hitů a nejpíš přidají i pár skladeb z jejich zatím posledního alba Return to Forever z roku 2015.

V Česku Scorpions vystupují poměrně často, naposledy hráli loni v únoru v pražské O2 areně. Na koncert tehdy přišlo podle pořadatelů 15.000 lidí.

Předprodej pro veřejnost byl zahájen 29. března, vstupenky v síti Ticketpro stojí v rozmezí od 850 do 1 490 Kč.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.