Les Triaboliques: Pouštní blues z Londýna zazní v Akropoli

Pouště. Delty. Stepi. Underground. Justin Adams, Ben Mandelson a Lu Edmonds se spojili v jedinečném projektu Les Triaboliques a společně si zahrají v pražské Akropoli.

Les Triaboliques Les Triaboliques Zdroj: rachot.cz

Všichni tři začínali jako punkeři a účastnili se řady multikulturních a crossoverových hudebních projektů. V roce 2009 vydali společně desku Rivermudtwilight , která je nadčasová, multižánrová a přesto zůstává velice intimní. Trojice tento svůj svébytný hudební styl nazývá dusk-core a jde prý o směsici londýnského punku a afrického pouštního blues.

Justin Adams, známý především jako spoluhráč Roberta Planta, Natachy Atlas a Briana Ena, se v listopadu loňského roku vrátil do Česka spolu s gambijským griotem Juldehem Camarou. K pouštnímu blues má tedy z celé trojice nejblíže. Kromě mistrné hry na kytaru je známý také jako producent alb kapel takových jmen, jako jsou maročtí Tinariwen. Pro hudební svět objevil i řadu pozoruhodných talentů.

Lu Edmonds, multiinstrumentalista a punker, hrával s legendárními Public Image Ltd, The Mekons (loni také vystoupili v Praze), The Damned a řadou dalších. Dnes hraje především s Billy Braggem a tuvijským mistrem alikvótního zpěvu v kapele Yat-Kha.

Virtuos ve hře na mandolínu, Ben Mandelson, hrával s The Pogues a řadou dalších kapel. Proslavil se i jako hudební producent a spolu s Lu Edmondsem i zakladatel hudební skupiny 3 Mustaphas 3.

 

 

Koncert tři velikánů britské hudební scény i osobností worldmusic se uskuteční 4. prosince v Paláci Akropolis. Začátek je psán na půl omou večer a vstupenky lze pořídit v předprodeji za 350 korun na stání, nebo 400 korun na sezení. V pozici předskokanů se představí už staré známé duo Martin Alacam & Michael Delia

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Erik Truffaz, Palác Akropolis, 27. 9. 2019

  Švýcarský trumpetista se opět zastavil na svém turné i v Praze, tentokrát v Paláci Akropolis i v klubu Jazz Dock. My vám přinášíme fotoreport z prvního zmíněného koncertu.

 • Foto: Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18. 8. 2019

  V neděli večer zahrála v pražských Letňanech v rámci světového turné WorldWired Tour legendární Metallica. Na tuto show dorazilo více jak 70 tisíc fanoušků tvrdé muziky a ani my jsme u toho nemohli chybět. Ještě před samotným vystoupením Metallicy se divákům v roli předskokana představily dvě severské kapely. Norská hardcorová skupina Bokassa a švédská heavymetalová skupina Ghost.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto vyprodaného koncertu.

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Selmy Uamusse

  Mozambik patří, podobně jako Kapverdy či Brazílie, mezi kulturně navzájem spřízněné země portugalské sféry. Po hudební stránce je to ovšem zatím nezmapovaný region. O to větším překvapením je zpěvačka Selma Uamusse, která organicky spojuje dva dosud oddělené světy - živelné rytmy mosambického venkova, i funk a zvukovou psychedelii evropských klubů. Přijďte do Paláce Akropolis 29. listopadu!

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Lakha Khana

  Virtuózní houslista Yehudi Menuhin kdysi prohlásil, že temný a hypnotický tón nástroje sarangi je tím nejpřesnějším obrazem indické duše. Jedná se o paralelu evropských houslí, která je ovšem podobně jako sitar opatřena sadou rezonančních strun a užívá se jak v klasické, tak i lidové hudbě. Pojďte soutěžit s redakcí musicweb.cz o lístky na 18. listopadu do Paláce Akropolis.