17.03.2022 13:03

Magnum v Praze představí nové album

Datum 14. ledna si vybrali legendární britové Magnum pro vydání svého dvaadvacátého alba The Monster Roars. V rámci následného turné se po čtyřech letech vrátí i do České republiky, 1. května zahrají v klubu Storm.

 Magnum je dítě dvou nerozlučných parťáků z Birminghamu - zpěváka Boba Catleyho a kytaristy Tonyho Clarkina, jenž je zároveň i hlavním autorem písní. Magnum spolu založili v roce 1972 a dodnes jsou jedinými původními členy sestavy. Tu kromě nich v současnosti tvoří klávesák Rick Benton, bubeník Lee Morris a nový basák Dennis Ward – náhrada za Ala Barrowa, který z kapely po 18 letech odešel v červenci 2019. 

Vysokou produktivitu má na svědomí hlavně neúnavný Tony Clarkin. Na starosti má nejen veškeré skládání, ale produkci alb od prvních dem po finální mix. "Jakmile je album hotové, hned začínám pracovat na nových nápadech," vysvětluje. "Dělám to tak už od sedmdesátých let, podle mě je to ideální přístup.”

Magnum vydali svůj debut  Kingdom of Madness v roce 1978, ale opravdový úspěch přišel až o čtyři roky později s nahrávkou Chase the Dragon, jež zabodovala v žebříčku. Od té doby hvězda Magnum díky neúnavné práci nepřetržitě stoupala. V polovině osmdesátých let hrála před zaplněnými arénami a bodovala v hitparádách s peckami jako Start Talking Love, nebo Rockin' Chair. Pokles v popularitě přichází, stejně jako pro většinu kapel z jejich ranku v devadesátých letech a tak si v období 1995 - 2001 vybírá tvůrčí pauzu. Dnes už sice Magnum hitparády neboří, přesto se právem řadí mezi opravdové klasiky melodického hard rocku a budiž jim přičteno k dobru, že nežijí ze zašlé slávy, ale naopak velmi činorodě produkují novou a nutno dodat, že kvalitní muziku. 

Koncert v klubu Storm musel být kvůli pandemii odložen o dva roky. Původně se dokonce mělo jednat o turné na podporu předcházejícího alba The Serpent Rings, ale protože Clarkin v izolaci nezahálel a neúnavně tvořil, stihnuli britští veteráni ještě před odjezdem na cesty vydat novinku. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.