23.04.2013 13:00

Medeski, Martin & Wood odstartují v létě Bohemia Jazz Fest

Kultovní americká jambandová kapela Medeski, Martin & Wood bude letos hlavní hvězdou pražského koncertu v rámci Bohemia Jazz Festu.

Varhaník a klávesista John Medeski, bubeník Billy Martin a basista Chris Wood dali dohromady tuto sestavu na začátku 90. let. Vytvořili si osobitý styl, charakteristický elektronickými zvukovými experimenty a schopností absorbovat téměř cokoliv z hudebních žánrů.

Jejich groovová fúze jazzu, funku a rocku má kořeny v newyorské avantgardní scéně, inspiruje se různými etnickými vlivy i hip-hopem. Respekt širokého publika si vysloužili svými energickými koncerty, proslulými žánrově nespoutanou improvizací a neuvěřitelnou zvukovou rozmanitostí.

Čtěte také: Medeski, Martin & Wood předvedli v Meetfactory živelnou zvukovou smršť

Kapela dříve spolupracovala také na několika albech s kytaristou Johnem Scofieldem a řadu let vydávala desky pod renomovanou značkou Blue Note Records. Do Česka se vracejí poněkolikáté, loňský vyprodaný koncert v Meetfactory se mnohým zapsal do paměti jako událost sezóny.

 

 

Medeski, Martin & Wood zahrají 10. července na Staroměstském náměstí v Praze. Johna Medeskiho můžete potkat ještě 18. července na sólovém koncertu na náměstí Svobody v Brně, kde představí svojí novou desku A Different Time.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.