10.07.2024 7:13

Michal Pavlíček chystá miniturné projektu Faces

Michal Pavlíček v klubu Jazz Dock 7. ledna 2022 Michal Pavlíček v klubu Jazz Dock 7. ledna 2022 Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

Michal Pavlíček představil projekt Faces vlastními slovy takto: "Hudba je pro mne obzor plný fantazie. Nejsem jednokolejný hudebník, zaškatulkovaný pouze v jednom stylu. Mám rád různé tváře hudby a toto její vnímání mi dává prostor se svobodně brouzdat napříč žánry, propojovat je, ale přitom stále rozvíjet svůj originální rukopis a tvář."

Michal Pavlíček v současné době připravuje několik koncertů pod názvem Faces, které obsahují nové i starší kytarové kompozice z jeho posledních čtyř sólových alb. Zároveň v tomto bohatém programu zazní i další kultovní skladby /např Stromboli, Pražský Výběr/ v podání hostů Báry Basikové, Moniky Načevy a Radka Škarohlída. A to vše ve speciálním hávu s Unique orchestra pod taktovkou Alexeye Aslamase.Kytarista, hudební skladatel Michal Pavlíček je znám hlavně jako výrazná osobnost a spoluautor Pražského výběru (1980). Byl zakladatelem a autorem hudby skupin Stromboli (1986) a Big Heads (1992). Od roku 1993 působil ve formaci BSP a jeho píseň Země vzdálená s textem Ivana Hlase se stala výrazným hitem devadesátých let . Jako autor a interpret se podílel na mnoha CD např. Zuzany Michnové, Moniky Načevy, Báry Basikové, Romana Dragouna, Kamila Střihavka, Richarda Mullera a dalších. Je též uznávaným autorem symfonické a scénické hudby. Získal řadu ocenění například Anděl, Český lev.

Termíny koncertů Michala Pavlíčka v rámci turné Faces:

24.7. BRNO - SONOCENTRUM

25.7. HLUČÍN – ŠTĚRKOVNA FESTIVAL

29.7. PRAHA – OBČANSKÁ PLOVÁRNA

 

 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.