25.03.2024 20:45

Na Velikonoce vezou Judas Priest do O2 Areny nové album Doporučeno

I přes Parkinsonovu nemoc v pokročilém stádiu se občas Glenn Tipton objeví na podiu jako host. I přes Parkinsonovu nemoc v pokročilém stádiu se občas Glenn Tipton objeví na podiu jako host. Zdroj: Live Nation

Metaloví titáni Judas Priest vydali 8. března novou desku Invincible Shield a bez zbytečného čekání se vydali na další světové turné. Jednou z jeho prvních štací bude i naše hlavní město a to už tento pátek.

Judas Priest oslavili neskutečných padesát let na scéně. Stali se bez přehánění symbolem svého žánru, jež pomáhali založit a na jehož podobě mají podíl jako málokdo. Nahráli nespočet hitů a prodali přes padesát milionů alb. Tím aktuálním je netrpělivě očekávané Invincible Shield. Po hodně povedené Firepower z roku 2015 se čekalo, zda britské legendy dokážou na jeho kvality navázat. Obzvášť, když díky Parkinsonově nemoci přišli i o druhý pilíř svého kytarového due - Glenna Tiptona. Obavy se naštěstí nenaplnily - nahrávka sbírá nadšené ohlasy a první reporty z turné naznačují, že i naživo jsou Hlafordovi chlapíci stále ve skvělé formě.

Že by se cesta Judas Priest chýlila ke konci si dvaasedmdesátiletý zpěvák Rob Halford nepřipouší. "Řekl bych, že jakmile začnete přemýšlet o konci, projeví se to na vás, začnete zvolňovat, tlumit se, směřovat k tomu. My jsme všichni v kapele momentálně hlavně vděční za to, že jsme to dotáhli až k devatenáctému albu Invincible Shield. Jakmile si začnete říkat ‘Ještě jedno turné, nebo album a balíme to’... Život je život. Všichni prožíváme emoce. ‘Bože, zase musím vstávat do práce. Chtěl bych zůstat v posteli a koukat na telku.’ To je zcela normální. Ale proti tomu je tu ta spousta věcí, jichž se Judas Priest podařilo dosáhnout. A s tím souvisí i ohromná zodpovědnost, to vám říkám. Protože za to všechno vděčíme svým fanouškům.”

Jako velmi speciální hosté zahájí program další dvě kultovní kapely, chlubící se miliony prodaných alb a dekádami strávenými na koncertních pódiích - Saxon a Uriah Heep.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.