28.11.2019 16:49

Nejautentičtější show oslavující hudbu Amy Winehouse míří do Prahy

V červenci 2019 uplyne 8 let od smrti talentované britské zpěvačky Amy Winehouse. Během své krátké kariéry natočila dvě alba: jazzem ovlivněnou desku Frank (2003) a Back to Black (2006), která obsahovala 5 singlů a přinesla jí celosvětový věhlas. Nyní se chystá koncert na počest této výjimečné zpěvačky.

Ve Forever Amy hraje originální doprovodná kapela složená z muzikantů, kteří pomáhali Amy Winehouse vytvářet její nadčasový zvuk, a v roli Amy vystoupí sicilská neo-soulová a jazzová zpěvačka Alba Plano. Skupinu tvoří prvotřídní hudebníci: Baskytarista Dale Davis je zároveň vůdčí osobností skupiny. V průběhu spolupráce s Amy byl jejím blízkým hudebním spolupracovníkem a také přítelem. V současnosti patří ve Velké Británii k velmi žádaným hudebníkům, mimo jiné vystupoval či nahrával s Tinou Turner, Markem Ronsonem, Normanem Cookem nebo Paulem Youngem.

Kytarista Hawie Gondwe s Amy spolupracoval v letech 2007–2011, vystupoval však také s dalšími umělci, jako jsou např. George Michael, Gnarls Barkley, Corinne Bailey-Rae či Sinead O'Connor. Saxofonista a flétnista Jim Hunt během své hudební dráhy spolupracoval s celou řadou umělců. Jako aranžér, saxofonista a vedoucí dechové sekce účinkoval například s Primal Scream, Richardem Ashcroftem, Palomou Faith nebo Noelem Gallagherem. Dechová sekce byla u Amy Winehouse klíčovou součástí jejího zvuku.

 

  

Zpěvačka Alba Plano pochází z Palerma, v současnosti však působí v Londýně. Se svým jistým projevem, skvělou technikou, ale i skutečností, že se nesnaží Amy zkopírovat, sklízí zasloužené ohlasy. České publikum mělo možnost ji nedávno vidět a slyšet na sérii sólových koncertů. Show Forever Amy, která vyprodává hudební sály v rámci masivního turné po celé Evropě, nerozptyluje divákovu pozornost všemožnými efekty, ale soustředí se na vynikající zpěv a hudbu, takže je důstojnou poctou a zároveň velice autentickým představením, díky kterému na pódiu znovu ožívá legenda Amy.  Další informace o projektu se dočtete zde. V pražském Divadle Hybernia se v pondělí 27. dubna 2020 uskuteční česká premiéra představení Forever Amy, unikátní show oslavující dílo této divy.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.