16.12.2019 12:15

Pet Shop Boys se chystají Praze zahrát největší hity Doporučeno

Legendární britské duo Pet Shop Boys se v příštím roce rozjede poprvé ve své historii na evropské turné se svými největšími hity, které zavítá i do pražského Foru Karlín.

Neil Tennant a Chris Lowe alias Pet Shop Boys jsou nejúspěšnějším duem v britské hudební historii. Od podpisu smlouvy s nahrávací společností Parlophone Records v roce 1985 natočili dvaačtyřicet TOP 30 hitů, z nichž dvaadvacet skladeb se dostalo mezi první desítku a čtyři dosáhly až na samý vrchol britských žebříčků. Vydali třináct studiových alb, která všechna bodovala v první desítce ve Velké Británii a okupovala prodejní hitparády po celém světě. Během své více než třicetileté koncertní kariéry Pet Shop Boys odehráli celkově na sedm set show, vystoupili ve třiašedesáti zemích a na všech nejprestižnějších hudebních festivalech na planetě jako Glastonbury, Rock in Rio, Coachella nebo Roskilde.

Především ale povýšili běžné koncerty na mimořádný audio-vizuální zážitek. Ve spolupráci s nejlepšími režiséry, scénografy a konceptuálními umělci vytvořili zcela unikátní koncertně divadelní jevištní prezentaci. „Jejich kariéra neustále dokazuje, že populární hudba a umění nemusí vedle sebe působit izolovaně, ale naopak se doplňovat a společně vytvářet nové umělecké formy," zhodnotil současné turné Pet Shop Boys bristký deník The Independent. A Daily Telegraph nezůstává v opěvné kritice pozadu: „Jejich show je kombinací kvalitního umění, klubové kultury, divadla, kina, politické satiry a úchvatné laserové show."

Ještě před zahájením Dreamworld: The Greatest Hits Live tour se příznivci skupiny dočkají i netrpělivě očekávaného nového studiového alba Hotspot, jehož vydání je ohlášeno na 24. ledna 2020. Albová novinka, která vznikala v Berlíně a Los Angeles, je výsledkem třetí spolupráce Pet Shop Boys s producentem a trojnásobným držitelem Grammy Stuartem Pricem, který je podepsán také pod nahrávkami Madonny, The Killers, New Order, Missy Elliott a mnohých dalších. Desítka nových skladeb bude zahrnovat i oba singly, které vydání desky předznamenaly, nahrávky Dreamland feat. Years & Years a Burning The Heather s hostujícím kytaristou Bernardem Butlerem (známým především z kapely Suede).

 

 

 

„V uplynulých deseti letech jsme většinu naší hudby skládali v Berlíně. Nahrávat novou desku v legendárních Hansa studiích, která dodala našemu zvuku nový rozměr, byla ale zcela výjimečná zkušenost," netají se Pet Shop Boys nadšením z natáčení desky ve studiích, kde se v minulosti zrodila například alba Depeche Mode, Iggyho Popa, Nicka Cavea, Manic Street Preachers a mnohých dalších. Pet Shop Boys v minulosti skládali, produkovali či remixovali skladby i pro nespočet hudebních kolegů - Lady Gaga počínaje přes Madonnu nebo Davida Bowieho a The Killers konče. Napsali také muzikál Closer To Heaven uváděný v proslulém londýnském West Endu a jsou podepsáni i pod baletním představením The Most Incredible Thing. V roce 2012 vystoupili na zakončovacím ceremoniálu olympijských her v Londýně.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Evropské turné nemine ani Prahu - zde zahrají 13. května 2020 ve Foru Karlín. Vstupenky na pražský koncert ve Foru Karlínbudou v prodeji od středy 18. prosince 2019 od 10 hodin zde v ceně od 1290 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.