01.04.2013 17:00

Prague Conspiracy čeká divoký křest debutového alba

Pražská kapela Prague Conspiracy pokřtí 3. dubna své dlouho očekávané debutové album. O doprovod se postarají glam rockoví Bitch&Chips a punk’n’rolloví Thunderbirds.

Velice aktivní a populární skupina nechala své fanoušky dlouho čekat na nahraný materiál. Nyní konečně vychází pod názvem Renegades a rozhodně bude stát za poslech. Veškerý podklad kromě zpěvů a kláves nahráli členové kapely naživo, díky čemuž vzniká maximálně energická nahrávka. Okouzlující vokál zpěvačky Anety doplňuje ostré rockové riffy s nádechem punku. Melodické linky přidávají songům hitový potenciál, kterého lze na albu nalézt skutečně hodně.

Čtěte také: Horkýže Slíže slavili dvacetileté výročí i v Praze

Hudebně se muzikanti vyvíjejí již od dob svého dřívějšího působení pod názvem Prague Ska Conspiracy. V dobách největší slávy této skupiny obdrželi ocenění Anděl za desku roku v žánru ska a reggae a byli jednou z nejzajímavějších středoevropských kapel těchto stylů. Po odchodu dechové sekce i zpěvačky Mariany Wesley přichází celková změna žánru a přerod v dnešní podobu skupiny. Napomohl tomu i přirozený rockový projev zpěvačky Anety Galisové. Z původně devítičlenné party zůstává pouze zakládající člen – kytarista Kuba Siňor. 

 

 

V současné době jsou Prague Conspiracy ve výborné formě, což dokážou i na svém nadcházejících turné v Holandsku a na Slovensku. Mezitím si rozhodně nenechte ujít jejich křest v pražském klubu Futurum, který podpoří i již zmiňované kapely. Bitch and Chips můžeme nazvat českými Backyard Babies a v čele Thunderbirds stojí Woody z Rocket Dogs. O rytmickou sekci se navíc postarají dvě slečny ze spřízněných Sourbitch.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.