01.07.2015 7:00

Praha poprvé spatří hvězdu jménem Nneka

Nigerijská zpěvačka a písničkářka Nneka přijede v srpnu představit svůj sametově soulový hlas poprvé do Prahy. Přiveze zároveň své již čtvrté album My Fairy Tales.

 Nneka je jednou z největších hvězd nigerijské hudby a zároveň patří mezi nejrespektovanější hlasy Afriky. Není to jen jejím osobitým hlasem, ale také politicky zabarvenými texty, které skládá. Žánrově se pohybuje na pomezí soulu, reggae, afrobeatu i hip hopu a britský deník The Sunday Times ji připodobňuje k americké zpěvačce Lauryn Hill. Nneka svým hlasem učarovala i takovým hvězdám, jakými jsou Lenny Kravitz, The Rootr, Gnarls Barkley, Nas, Tricky či Damian Marley. Kromě angličtiny v jejích písních můžeme slyšet i jazyk igbo.
 


Nneka se narodila v deltě řeky Niger a její vlastní jméno je Nneka Lucia Egbuna. Od svých 19 let studovala antropologii na univerzitě v Hamburku a sama k tomu dodává:  „Studia jsem si financovala koncertováním na undergroundové scéně. Písně jsem skládala odmala, prostě jsem si zapisovala své myšlenky, zkušenosti a spoustu modliteb." V jejích textech se zrcadlily sociální problémy včetně mateřství a hledání spravedlnosti. Právě v Hamburku předskakovala koncertu Saena Paula a to jí otevřelo bránu k hudební kariéře.

Čtěte také: Herbie Hancock se po necelém roce vrací do Čech

 Největší úspěch získal její singl z roku 2009 Heartbeat, který se umístil mezi první dvacítkou hitů  ve Velké Británii. Doposud vydala tři alba : Victim of Truth, No Longer At Ease a Soul Is Heavy, ke kterým nyní přidává další s názvem My Fairy Tales, více ve stylu reggae. To přijede představit do pražského Lucerna Music Baru 6. srpna 2015. Deska vznikla za zpěvaččina pobytu v Paříži a textově se zabývá v současné době velice aktuálními otázkami kolem života afrických emigrantů a problémů, proti kterým bojují.
Vstupenky na tento jistě jedinečný koncert objednávejte v předprodejních sítích Ticketpro a GoOut za 690 korun, na místě je pak pořídíte o stovku dráž.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.