26.11.2019 13:04

Prahy opět zavítá světová legenda funky a soulu, saxofonista Maceo Parker

Maceo Parker, považovaný za jednoho z nejlepších saxofonistů na světě, se naplno věnuje muzice už více než 50 let. Mnohaletý spoluhráč Jamese Browna oslaví nedlouho před pražským koncertem 77. narozeniny.

Show Macea Parkera jsou však stále naplněné neuvěřitelnou energií. Významný podíl na šlapající hudbě má i kapela – malý funkový orchestr složený z výtečných muzikantů, kteří získávali zkušenosti po boku těch nejznámějších jazzmanů a umí dokonale ovládat své nástroje. Maceo Parker s vlastní kapelou koncertuje od 90. let, kdy úspěšně rozjel svou sólovou dráhu, a do České republiky se pravidelně vrací.

Hudebník zde získal spoustu fanoušků a jeho koncerty bývají vyprodané. Celosvětově se Maceo Parker proslavil hraním s Jamesem Brownem, které sám popisuje jako „studium na univerzitě“. Postupně hrál po boku nejen všech nejzásadnějších osobností funkové hudby, ale také nejrůznějších významných hudebníků 20. století, například Prince nebo Red Hot Chili Peppers.

 

 

Maceo se narodil do hudební rodiny. Jeho matka a otec zpívali v kostele a oba jeho bratři se později stali taktéž výbornými hudebníky. Strýc Parkera vedl lokální skupinu The Blue Notes a byl prvním Parkerovým instruktorem. Parkerovým velkým vzorem byl klavírista Ray Charles. Později trojice bratrů Parkerových založila kapelu s názvem Junior Blue Notes. Když Maceo dokončil šestou třídu, jejich strýc nechal formaci Junior Blue Notes vystupovat ve svém nočním klubu. To byla první zkušenost s vystupováním před publikem.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Vstupenky na koncert 6. dubna 2020 Maceo Parkera v pražském Divadle Archa jsou k dispozici v předprodejních sítích GoOut a Ticketportal ke stání za 990 Kč.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.