23.10.2014 23:26

Prosincový nářez, aneb Parkway Drive v pražském Roxy!

Skupina Parkway Drive vystoupí 4. prosince v Praze Skupina Parkway Drive vystoupí 4. prosince v Praze Zdroj: Unswroundhouse.com

Tak jsme se opět dočkali a partička Parkaway Drive nás poštěstí v rámci svého zimního turné svou návštěvou a bude to velký! 4.12. nezávidím obyvatelům Dlouhé ulice v Praze – nevyspí se.

V Roxy se budou dít šílená zvěrstva v režii nejen Australský partičky Parkaway Drive. Fanoušky corový muziky si vezmou do paškálu zároveň i Heaven Shall Burn, Narthlane a CarnifexSkupina Parkway Drive vznikla na konci roku 2002 a zaráží-li vás co vlastně tohle slovní spojení znamená, je to jednoduché. Původně zkoušeli v domě jednoho z členů, který se nacházel na ulici jménem Parkway Drive. Žádné velké story, ale příznivci tvrdší scény mají tenhle název velmi věrně vrytý v paměti a to svědčí o tom že je vše jak má.

Poslední tuzemské vystoupení si corová partička odehrála minulé léto v Akropoli a byl to nářez, tak doufejme že se v podobném duchu odehraje i předmikulášský koncert v Roxy. Ohlédneme-li se za jakýmkoliv koncertem téhle australské partičky, zjistíme, že když jdeme na koncert jako je tenhle, můžem jíst čokoládu dalších deset dní a stejně budeme pořád kaloricky nevyvážení! K Parkway Drive už prostě a jednoduše patří nespoutaná show, šílený energetický výboj a věci jako stagediving a mosh pit jsou na denním (přesněji nočním) pořádku, o čemž vypovídá třeba poslední koncert v již zmíněném klubu, kde trošku stísněnější prostor velmi nabádal k podobným aktivitám a blízkému kontaktu s publikem.

Osobně se mi na podobných partičkách líbí, že veškerou energii, co vy propaříte v mosh pitu nebo zběsilým poklepáváním do rytmu (vy ste přece high society a mosh pit je pro ožralá nesmrtelná hovada, že!) zas tyto kapely ze stage "naperou" do vás a takhle se v podstatě refreshujeme . Díky téhle vzájemné symbióze panuje u většiny jejich koncertů tak skvělá atmosféra! Poznámka: jeden z nejdůležitější faktorů který ovlivňuje atmosféru je, že hrajou skvělou muziku a rozhodně ho neberu na lehkou váhu. Ale to buď už dávno víte a nebo se to dozvíte z ukázky.

 

 

Abych jen nehasil ohněm, ještě by se slušelo pár formalit na závěr pro ty, kdo buď kapelu neznají nebo si chtějí rozšířit obzory (a třeba si i nechat vyrýt jméno některého člena kapely na předloktí). Tahle partička nyní hraje v tomto složení :

Winston McCall - lead vocals

Jeff Ling - lead guitar

Luke "pig" Kilpatrick - rhytm guitar

Ben "Gaz" Gordon - drums

Jia "Pie" O'Connor - bass guitar, který se přidal v roce 2006, kdy nahradil Shauna Cashe.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.