05.12.2017 7:00

První várka kapel na Masters of Rock odtajněna

Největší tuzemská přehlídka metalových kapel z celého světa, festival Masters of Rock, tradičně odhaluje první účastníky na příští léto. A jedná se o opravdu slušnou přehlídku velkých jmen. Většinu z nich není třeba tradičním návštěvníkům Masters of Rock představovat, jelikož v minulosti už zde vystoupili.

Helloween

Zatím největším lákadlem je návrat legendárních Helloween. Kapela po mnoha letech vyslyšela přání fanoušků a znovu ve svých řadách uvítala zpěváka Michaela Kiskeho a kytaristu Kaie Hansena. Následně vyrazila na masivní světové turné, v jehož rámci zavítala v listopadu také do Prahy. Nyní jsou tedy Helloween prvními headlinery Masters of Rock a jejich set by měl patřit k těm nezapomenutelným.

 

 

Dirkschneider

Udo Dirschneider se rozhodl dát poslední sbohem svému působení v řadách Accept a pod hlavičkou Dirkschneider vyrazil na poslední turné, v jehož rámci bude možno od něj slyšet písně této kultovní kapely. Vystoupení na Masters of Rock bude ale nejspíš opravdu tou poslední příležitostí, protože zpěvák už na příští rok oznámil nahrávání nového alba své současné formace U.D.O.

 

 

Powerwolf

Další Němci, Powerwolf, jsou už ve Vizovicích také jako doma. Byl to právě tento festival, který si před dvěma lety vybrali pro křest svého CD Blessed & Possessed a zároveň pořízení záznamu pro koncertní DVD. V lednu budou Powerwolf ve studiu nahrávat následovníka Blessed & Possessed, k jehož křtu by opět mělo dojít na Ronnie James Dio stage. Můžeme se tedy těšit na dávku melodických metalových hymen, stejně jako okázalou pódiovou show.

 

 

Korpiklaani

Korpiklaani jsou ve Vizovicích milováni díky svému energickému folk metalu i velmi specifickému humoru. Tihle Finové se totiž neberou vůbec vážně. V současné době se nacházejí ve studiu, kde pilně pracují na následovníku alba Noita z roku 2015. Světlo světa by tato deska měla spatřit začátkem příštího roku, takže se kromě osvědčených hitů můžeme těšit i na novinky. Ostatně kapela si pro Masters of Rock chystá unikátní set.

 

 

Lordi

Ze země tisíců jezer pocházejí také strašidla Lordi. Tato parta sází na podobný recept jako Powerwolf, tedy přímočarý, melodický heavy metal a strašidelné masky. Formace vstoupila do širšího povědomí vítězstvím v soutěži Eurovison v roce 2006 se svým největším hitem Hard Rock Hallelujah. Poslední album Monstereophonic: Theaterror Vs. Demonarchy vyšlo v září loňského roku. Polovina alba tvoří koncepční příběh. Finové také předvedou nové kostýmy.

 

 

Doro

A vracíme se zpět do Německa, odkud pochází metalová královna Doro Pesch. V osmdesátých letech si vydobyla renomé za mikrofonem kapely Warlock a po jejím rozpadu se vydala na dlouhou a úspěšnou sólovou dráhu. Na Masters of Rock se Doro vrátí po dlouhých osmi letech. Poslední řadovka Raise Your Fist vyšla v roce 2012, ale loni šel na pulty živák Strong and Proud.

 

 

Kamelot

Symfoničtí power metalisté z Floridy se na Masters of Rock představí již potřetí. Kapela vznikla v devadesátých letech a debut Eternity vydala v roce 1995. Díky svým epickým kompozicím si rychle získává věhlas nejen ve Státech, ale i v Evropě. Na nahrávkách i při vystoupeních často využívají hvězdné hosty, jako je třeba Alissa White-Gluz (Arch Enemy) nebo Simone Simons (Epica). Na začátek roku 2018 chystají nové album, veškeré informace k němu ale zatím drží pod pokličkou.

 

 

Skid Row

Američané Skid Row si jako jediní z našeho seznamu odbudou příští rok na Masters of Rock svou premiéru. Kapela vznikla koncem osmdesátých let a okamžitě se katapultovala mezi největší jména tehdy populárního glam metalu. U tohoto stylu ale dlouho nezůstali a hned na druhé desce výrazně přitvrdili. Když se začátkem devadesátých let rozešli se zpěvákem Sebastianem Bachem (toho jsme ve Vizovicích mohli vidět před třemi lety), zdálo se, že jejich příběh se uzavřel, ale Skid Row se dokázali vrátit. V současné sestavě (kromě zpěváka ZP Thearta) mají na kontě dvě části plánované trilogie EP United World Rebellion.

 

 

Annihilator

Kapela kolem kanadského zpěváka a kytaristy Jeffa Waterse byla u toho, když se v polovině osmdesátých let formoval americký thrash metal. Svezla se na vlně jeho největšího úspěchu a zůstala mu věrná po celou dobu své existence. Annihilator se vrací na Masters of Rock přesně deset let poté, co zde pořídili DVD Live at Masters of Rock. 3. listopadu jim vyšla novinka For the Demented.

 

 

Loudness

Jedna z největších legend metalové historie ze země vycházejícího slunce existuje už více než 35 let a na kontě má již úctyhodnou řádku alb. České republice se donedávna vyhýbala, první vystoupení proběhlo v roce 2015 v Praze. Japonci se setkali s nadšeným ohlasem a od té doby se již několikrát vrátili. Na Masters of Rock se ukáží poprvé. V lednu chystají vydat nové album Rise To Glory.

 

 

Tím výčet samozřejmě zdaleka nekončí. Milovníci melodického hard rocku se mohou těšit na američany Hardline, své čistě vokální pojetí metalových klasik i vlastních songů představí Van Canto, výživné metalové hody slibují vystoupení Sinner, Orden Ogan, Masterplan, Bloodbound, The Unity, nebo Dragony. Pokud jste spíše na komplikovanější muziku, jistě vás nezklamou finové Amorphis, fanoušci němčiny si zase nenechají ujít Die Apokalyptischen Reiter. Z českých kapel byly zatím potvrzeny Alkehol, Doga, Silent Stream of Godless Elegy, Tanja, Salamandra a Gate Crasher.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.