10.10.2014 9:00

Deathstars do Čech přivezou nové album

Švédská skupina Deathstars v červnu naservírovala svým fanouškům zcela nové album The Perfect Cult. Představit tuto novinku a samozřejmě potěšit posluchače staršími peckami z ostatních alb dorazí temná čtveřice také do Prahy a Zlína, a to již 18. a 19. října 2014.


Členové seskupení, které později dostalo název Deathstars, se dali dohromady zhruba před patnácti lety. Od té doby mají na svém kontě kromě čtyř alb také jedno průřezové album, šest singlů a osm videoklipů. Posledním projektem, který tato partička pustila do světa, se přitom stala deska The Perfect Cult, jež se na světových trzích objevila 13. června letošního roku.
Na začátek je třeba říci, že Deathstars rozhodně nepatří k těm kapelám, které chrlí jedno album za druhým a které rok co rok vyráží za hranice své domoviny, aby posluchačům, fanouškům a konec konců i hudebním recenzentům představily pár nových kousků ze své dílničky. Předposlední album, kterého se Švédové dopustili, vzniklo v roce 2009 a od té doby bylo – nejméně co se autorské tvorby týče – ticho po pěšině. Tedy až doposud.
Vydání alba The Perfect Cult, s nímž kapela vyráží na turné Claws Through Europe Tour 2014, předcházelo hned několik událostí, přičemž tou zřejmě nejdůležitější z nich byl odchod dosavadního kytaristy Cata Casina, který – jak sám prohlásil – se hodlá ve svém životě nadále ubírat jiným směrem. Casino při svém odchodu spoluhráčům poděkoval a popřál mnoho štěstí v budoucích letech. Původní sestava se tedy v loňském roce rozpadá a čtveřice muzikantů v čele se zpěvákem Andreasem „Whiplasherem Bernadottem“ Berghem během práce na novém albu osiří. 

 


Výsledku, s nímž se tito členové před několika měsíci vytasili a s nímž vyráží vstříc více než třicítce evropských měst, to však na kráse nikterak neubírá a aktuální album je prý jedním z nejdramatičtějších počinů, který kdy ze švédské dílny vylezl. Ještě aby ne, když i samotný proces nahrávání by se dal s trochou nadsázky označit za dramatický. Skupina Deathstars, Zdroj: Deathstars.netTóny deseti nových písní byly nahrávány přinejmenším ve třech různých švédských studiích.

Bicí, kytary a basy má na svědomí Bohus Sound Recording, kde v minulosti nahrávala například skupina Status Quo či legendární (avšak tak trochu nemetalová) ABBA, vokály vznikaly ve stockholmském Gig Studios a klávesy a doprovodné orchestry ve studiu Black Syndicate, jehož sídlem je rovněž švédské hlavní město.

Výsledný mix má potom na svědomí legendární Stefan Glaumann, který se podílel například na písních skupiny Rammstein, s níž Deathstars absolvovali turné Made in Germany 1995 - 2011, které slavnostně zakončili v srpnu minulého roku na německém festivalu Wacken Open Air.
Co se týče textů skladeb, pak tyto jsou dle Berghema inspirovány jak samotným životem členů kapely a jejich dosavadními zkušenostmi, tak strachem, úpadkem jedince a amorálními stránkami lidského života. Zdá se tedy, že milovníci dekadence a morbidních témat si zde přijdou na své.
Do jaké míry se nové album podařilo, či nikoliv, budeme moci ohodnotit již za necelé dva týdny, kdy skupina Deathstars společně s krajany z The Dead and Living zavítá nejprve do Prahy, o den později pak do Zlína.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.