12.09.2014 7:00

Richie Kotzen opět navštíví Prahu

Kdo že to přijede do Prahy? Jeden z nejlepších kytaristů světa a aby toho nebylo málo, je zároveň i velmi slušný zpěvák pohybující se ve vodách rocku a soulu.

 Pokud platí, že talent se ozve sám, tak případ Richieho Kotzena to jen potvrzuje. Na elektrickou kytaru začal hrát už v sedmi letech, v osmnácti nahrál své první album u firmy Shrapnel Records. Byl to zásah do černého, v hlasování časopisu Guitar World byl čtenáři zvolen za jednoho ze tří nejlepších nových kytaristů.  Po třech sólových deskách se přidal k dobře rozjetým glammetalovým Poison. S nimi nahrál album Native Tongue a objel s nimi svět v mohutném turné. Píseň Stand, kterou napsal Kotzen, byla na 4. místě žebříčku nejžádanějších skladeb MTV a dostala se do první dvacítky časopisu Billboard. 

Čtěte také : Kytarista Philip Sayce vydal desku Influence

Opustil Poison a nahrával desky pro různé labely. Roku 1999 ho legendární jazzman Stanley Clarke pozval do nově vznikající skupiny Vertú. Nahráli eponymní album a strávili léto hraním po evropských jazových festivalech. Potom Kotzen nahradil Paula Gilberta u rockových Mr.Big. Poté pokračuje ve vlastní činnosti, sem tam si zahraje s jinými slavnými hudebníky (Gene Simmons, Kean Reeves). Dohromady má na kontě asi 22 alb. V roce 2006 jako sólový umělec dělá support pro Rolling Stones na turné po Japonsku. Dokonce se mu dostane té cti, že má hned dva vlastní modely kytary. Jeden z nich - Kotzen Telecaster, byl nejlépe prodávaným modelem kytary pro značku Fender Japan. 

Roku 2012 dal s bassmenem  Billy Sheehanem (Mr.Big) a bubeníkem Mikem Portnoyem (ex-Dream Theater) dohromady superskupinu Winery Dogs

V Praze bude Richie Kotzen prezentovat svoji sólovou tvorbu, která je směsí rocku, soulu a blues, v triu s Dylanem Wilsonem a Mikem Bennettem.

Info a vstupenky : www.ozzyapotkan.cz nebo též v sítích www.ticketpro.cz, www.ticketstream.cz, www.ticket-art.cz a www.ticketportal.cz, www.eventim.cz.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.