04.08.2021 5:02

Rockové Třtěnice po roce opět sází na českou klasiku Doporučeno

Stejně jako před rokem, ani letos zdravotní situace neumožňuje pořádání velkých festivalů a tak musejí hudební nadšenci vzít zavděk aspoň těmi menšími. Těch je naštěstí i tentokrát přehršel a po dlouhém koncertním půstu o ně jistě bude velký zájem, Mezi ty zavedené patří i Rockové Třtěnice, které nedaleko Jičína lákají hlavně rockové nostalgiky.

ALEŠ BRICHTA TRIO

Na českých pódiích najdeme jen pár jmen dosahujících proslulosti Aleše Brichty. Bývalý frontman a textař Arakainu na sólové dráze prošel několika různými uskupeními a projekty, v nichž není jednoduché se orientovat. Trio spolu s ním tvoří klávesák Zdeněk Vlč a kytarista David Vaněk. Formace má na kontě CD Papírovej drak z roku 2014.

TINNITUS

Historie hradečáků Tinnitus se začala psát až v roce 2015. Do Třtěnic se vrací po dvou letech. Mezitím stihli provést změnu na zásadním postu za mikrofonem, kde Zdeňka Mitáše vystřídal Miloš Koblmüller. Tato patálie je ovšem v rozletu nijak nepřibrzdila a tak mohli koncem loňského roku vydat již třetí dlouhohrající počin pod názvem Zpověď

VITACIT

Vitacit měl v Třtěnicích vystoupit už vloni, ale Covid byl proti a tak si jeho fanoušci museli rok počkat. V historii českého metalu je Vitacit opravdová legenda, natolik spojená se jménem Miloše Doda Doležala, až se zdálo, že po jeho odchodu na konci devadesátých let se její historie definitivně uzavřela. Jenže tím opravdovým šéfem tady byl baskytarista Luděk Adámek. A od roku 1970, kdy se datuje její vznik se na pozici zpěváka vystřídalo několik zvučných jmen, včetně Ládi Křížka a Dana Zeppelina Horyny. A právě poslední jmenovaný se společně s Fanym Stehlíkem dělí o mikrofon v poslední reinkarnaci. Vitacit díky nim získal ohromný drive a jejich vystoupení jsou vpravdě energická. Nová nahrávka sice zatím na obzoru není, ale před rokem vyšla aspoň reedice kultovního debutu Vzhůru přes oceán z roku 1990, a to na CD a vinylu.

ALŽBĚTA

Alžběta z Nového Bydžova letos slaví 10 let existence, ale muzikanti, tvořící její sestavu, se mohou pochlubit mnohem delšími zkušenostmi z českých i moravských pódií. Na kontě mají už čtyři alba a pilně pracují na dokončení pátého. Největší devízou téhle party je bezesporu nezaměnitelný vokalista a showman Radek Řezníček.

ROOT

Český black metal by bez Root byl mnohem chudší. Parta kolem brněnského barda Big Bosse byla v roce 1987 u formování scény a během své existence si vybudovala status nepochybného kultu. Ve vzývání temných sil Root pokračují dodnes, ve značně omlazené sestavě a tudíž s neutuchající intenzitou. Je to síla smrtící!

TERRAPIE & MIRO ŠMAJDA

Finalista soutěže Česko hledá Superstar Miro Šmajda si prošel několika projekty a žánrovými odbočkami. V současné době je znám hlavně jako frontman Walda Gangu, kde nahradil tragicky zesnulého Vláďu Šafránka. V rámci sestavy Terrapie prezentuje svou autorskou muziku, které má mnohem blíže k mainstreamu, konkrétně rádiovému pop rocku.

VIKTOR DYK & WAW

Viktor Dyk má za sebou působivou kariéru v několika známých uskupeních, ale v poslední době si ho rockoví fanoušci spojují především s divadlem Rockopera. Kapelu WAW (původně WAW!?) založil v roce 1996. Před pěti lety vyšlo album Testováno na lidech. Waw hrají energický rock s našlápnutým drajvem a českými texty.

RIMORTIS
Poděbradská power metalová kapela Rimortis se do Třtěnic vrací pravidelně. V sestavě se již zabydleli dvě nejnovější akvizice - bubeník Kamil Růžička a zpěvák Jaromír Bartoš Junior. Jako většina interpretů, i Rimortis využili nucené pauzy ke skládání nových věcí. Devátá placka je však zatím stále hudbou budoucnosti a tak se fanoušci mohou těšit hlavně na známé pecky

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.