10.11.2021 15:04

S Vánočním koncertem se Michal Prokop vrací do Lucerny

Tradiční koncert - tradiční prosincové datum. Michal Prokop se svou skupinou Framus Five se po roční pauze chystá na Vánoční koncert, na který přizve samozřejmě i řadu zajímavých hostů.

 Pro zpěváka bude koncertování v Lucerně vlastně jakýmsi návratem k začátkům. Ve vytouženém sále všech českých rockerů zpíval během své více než padesátileté dráhy mnohokrát. Poprvé to bylo v roce 1967 na 1. Československém beatovém festivalu, kde zde získal titul Nejlepšího zpěváka a od té doby se pohybuje na špičce českého rocku, soulu a rhythm´n´blues. Svou životní dráhu popsal ve vloni vydaném
knižním biografickém rozhovoru s novinářem Michalem Bystrovem Ztráty a návraty.

 

Vánoční koncerty Michala Prokopa mají vždy něco specifického, kvůli čemu rozhodně stojí za návštěvu. Zpěvák každoročně zve na pódium řadu hostů z české hudební branže, své vrstevníky a často i o pár generací mladší. Navíc bude Vánoční koncert krásným zakončením letošní "tour" k vydání nového alba Mohlo by to bejt nebe, které vyšlo letos v květnu a křtiny proběhly na festivalu Krásný Ztráty ve Všeticích.
Nové písničky budou vedle klasických hitů spolu s pražským křtem také jádrem prosincového koncertu. 
S Michalem prokopem zahraje inovovaná sestava kapely Framus Five, ve které dlouhodobě nemocného Luboše Andršta zastupuje brilantní kytarista Pavel Marcel a na klávesy od nové sezóny hraje Andy Čermák (Sunflower Caravan). Kapela už od léta sklízela jeden úspěch za druhým. Například Lidové noviny označily Prokopův blok na srpnové přehlídce TrutnOFF BrnoON za nejlepší mezi všemi více než padesáti účinkujícími.

Pokud patříte mezi tradiční návštěvníky Vánočního koncertu Michala Prokopa, termín už víte. A pokud ne, zaznamenejte si 21. prosince Velký sál Lucerny. Vstupenky jsou exkluzivně v předprodeji v síti Ticketportal.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.