17.11.2019 20:28

Sting zamíří do Slavkova u Brna

Zpěvák a baskytarista skupiny The Police, která sklízela největší úspěchy v 80. letech, se příští rok v létě vrátí do Evropy se svou koncertní show nazvanou My Songs. V červenci 2020 toto turné nemine ani Českou republiku.

Rodák z Velké Británie, vlastním jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, se proslavil už ve druhé polovině 70. let, kdy spolu s bubeníkem Stewartem Copelandem a kytaristou Andym Summersem založili punkovou kapelu The Police. První sólové album mu vyšlo Stingovi v roce 1985. Od té doby má na svém kontě již patnáct sólových alb. Pseudonym Sting, získaný podle žlutočerně pruhovaného svetru, který v mládí nosil, pod sebou neskrývá jen zpěváka a hudebníka, ale i skladatele, herce a aktivistu. Jako hudebník prodal téměř sto miliónů desek a sedmnáctkrát získal cenu Grammy. Posbíral i ceny Emmy a Zlatý Glóbus. Jako herec byl třikrát nominován na Oscara a jako aktivista je patronem celé řady charitativních organizací a nadací.

V našich končinách hudebník nevystupuje zřídka, vydal se k nám v rámci celosvětových turné - například Symphonicity k orchestrální desce Symphonicities nebo Tour Back to Bass. Obě jmenovaná turné vzdávala hold starším Stingovým skladbám, i těm nahraných s The Police. I současné turné bude o hitech z dřívějších dob.

 

 

Sting se do středu dění hudební scény vrátil po desetileté pauze v roce 2013, a to s autorským albem The Last Ship. V roce 2016 navázal deskou 57th & 9th, která byla kritikou velmi dobře přijata. To, že zvuk The Police i Stinga samotného čerpá často s reggae, je zřejmé na první poslech, a tak posluchače nepřekvapila trochu netradiční spolupráce s jamajským zpěvákem Shaggym na albu 44/876. Nicméně po roční odmlce vydává Sting My Songs a znovu oprašuje osvědčené a známé singly na albu i na turné.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Posluchači budou mít šanci vidět tohoto populárního zpěváka a autora písní, jako jsou například Roxanne, Desert Rose či Every Breath You Take, 5. července 2020 v Zámecké zahradě ve Slavkově u Brna.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.