27.11.2019 17:31

Tata Bojs přivezou do brněnského Sona reedeci Biorytmů i nové skladby

Tata bojs Tata bojs Foto: Kateřina Kovalčíková/musicweb.cz

Pomalu se z toho stává tradice – co podzim, to nová LP reedice z diskografie Tata Bojs. Po předloňském Futuretro a loňském Nanoalbu letos dojde na Biorytmy, které se dočkají i koncertních křtů. Premiérový se uskuteční už 3. prosince v brněnském Sonu. Fanoušci se dočkají i živého testu několika nových písní, proto celé mini turné nese název KŘEST & TEST! s podtitulem „staré desky křest".

To ale nebude jediná premiéra. Před Tata Bojs vystoupí na pódium slovenská kapela Longital, která pokřtí svou novou desku Mauna. „Prvotní impuls pro plánované miniturné KŘEST & TEST ! sice dala 2LP reedice Biorytmů, ale zároveň jsme nechtěli, aby to vypadalo po těch všech reedicích a oslavách třiceti let, že poslední měsíce a roky pořád jen čerpáme z minulosti a nic nového nevzniká. Což by se po výstavě v DOXu, která nás trochu zdržela od vydání nového alba mohlo zdát, ale i tak už nějakou dobu průběžně pracujeme na nových písničkách. Proto jsme se rozhodli je zkusit premiérově zahrát už teď a otestovat si je naživo před lidmi,“ vysvětluje Milan Cais.Album, z nějž vzešly oblíbené koncertní pecky jako Attention aux hommes! či Růžová armáda, bude hrát prim i na koncertech mini turné.

 


 

„Biorytmy sice nepřehrajeme celé jako tomu bylo tenkrát v případě Futuretra, ale v playlistu dostane album velký prostor. Pokusíme se vybrat i ty, které jsme na koncertech v posledních letech moc nehráli jako třeba Dubová psychóza, B. M. O. nebo Tanečnice. Chystáme opět novou scénu, jejíž součástí bude i moje socha, která byla součástí sekce věnované Biorytmům na naší výstavě TATA 30JS v DOXu. Zároveň bych chtěl s LED moduly pracovat trochu jinak než v minulosti. Projekční plocha bude rozdělená do více úrovní vertikálně i horizontálně, aby vznikaly nečekané průhledy,“ dodává Milan Cais ke koncertům, na nichž bude hostovat také kytarista Tata Bojs z období Biorytmů Maťo Mišík.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.