12.07.2023 21:54

Thrashová mašina Megadeth se valí na Pardubice Doporučeno

Nová deska Megadeth sklízí chválu u fanoušků i kritiků. Nová deska Megadeth sklízí chválu u fanoušků i kritiků. Zdroj: Travis Shinn

Město perníku, konkrétně enteria arena, zažije 17. srpna vystoupení jedné z největších metalových kapel současnosti. Megadeth, vedení nezaměnitelným Davem Mustainem, vydali loni nové album a přijíždějí ho podpořit také do Evropy.

Je to už neskutečných čtyřicet let, co Mustaina vykopli z Metallicy a on se rozhodl pomstít založením konkurenčního projektu. Megadeth jsou čtvrtinou takzvané Big 4, tedy čtyřlístku, jež v osmdesátých letech formoval a přivedl na výsluní thrash metal. První desku Killing Is My Business... and Business Is Good! vydali v roce 1985, ale status globálních superhvězd jim přinesla až trojice multi platinových nahrávek So Far, So Good... So What! (1988), Rust in Peace (1990) a Countdown to Extinction (1992).

Megadeth milují názvy desek s trojtečkami, takže loňský zásek nese titul The Sick, the Dying... and the Dead! a je v jejich diskografii už šestnáctým. Za čtyři dekády se toho změnilo mnoho. Kapelou prošla spousta muzikantů i drog. V roce 2002 musela kvůli Mustainovu poranění ruky ukončit činost, ale dokázala se o dva roky později zase vrátit. V roce 2019 si frontman pro změnu prošel náročnou léčbou rakoviny hrtanu. Poslední změna v sestavě proběhla před nahráváním poslední desky, kdy kvůli skandálu s online sexem letěl (už podruhé) basák David Ellefson. 

Aktuální sestava Megadeth:
Dave Mustaine – kytara, zpěv
James LoMenzo – basa
Kiko Loureiro – kytara
Dirk Verbeuren – bicí

Vstupenky na koncert zakoupíte zde

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.