23.06.2019 10:30

Tipy z druhé stage Masters of Rock

Návštěvníci festivalu Masters of Rock dobře vědí, že kromě hvězd vystupujících na Ronnie James Dio stagi mohou vidět i koncerty na podstatně menší druhé scéně, letos nesoucí jméno FWcare Stage. Jména vystupujících nemusí být tak věhlasná, o to pestřejší však bývá žánrová nabídka. Přinášíme vám několik tipů z letošního programu.

Perseus

V letošním roce oslaví Perseus desetileté výročí svého vzniku. Jako dárek si k němu nadělí třetí řadové album s názvem Mor, které momentálně natáčí a jehož vydání se chystá na podzim. „Na Masters of Rock vystoupíme po čtvrté a vždycky se sem hrozně těšíme, atmosféra tohoto festivalu, je úžasná," tvrdí skupina.

 

 

Eagleheart

Stálice české powermetalové scény odehraje svůj první koncert v sestavě s novým bubeníkem. V rámci nového setlistu, postaveného především na poslední desce Reverse z roku 2017, kapela odehraje i několik dříve nehraných songů z této oceňované nahrávky.

 

 

Anacreon

Melodicmetalová kapela Anacreon z Prahy působí na české hudební scéně od roku 2012. V posledních čtyřech letech se dostala do povědomí českých fanoušků po vydání druhého, úspěšného alba Na hraně osudu v prosinci roku 2015. Během hostování na XXXV. double tour kapely Arakain v roce 2017 dostali šanci nejen předvést kvalitní muziku, ale také energii na pódiu. Letos přijedou Anacreon na Masters of Rock po třetí a představí zde třetí osudové album Svědomí vydané v březnu.

 

 

Kryptor

Brutalitu, nesmírnou energii a ostré texty přiveze do Vizovic legenda českého thrash metalu, pražská skupina Kryptor. Vypukne metalový večírek ostřejšího ražení pro všechny milovníky pravé thrashové demolice, kde se bude pouze a výhradně servírovat nekompromisní oldschoolový thrash metal.

 

 

Jaksi Taksi

Pop-punková kapela Jaksi Taksi působí na české hudební scéně už řadu let a byla to právě ona, kdo masově rozšířil tento styl u nás. Do širšího posluchačského povědomí se dostala svým přelomovým albem On-line. V návaznosti na to podepsala smlouvu s vydavatelstvím BMG a vydala album Všechno dobrý. Klipy kapely se dostaly na přední příčky televizních a rozhlasových hitparád. V současnosti má skupina za sebou podzimní a jarní turné k poslední desce Offline a na podzim 2019 je naplánováno nahrávání nového alba, které by mělo vyjít začátkem roku 2020.

 

 

Forrest Jump

Zástupcem domácí crossoverové scény jsou bučovičtí Forrest Jump. Loni citelně omladili sestavu, a tak není divu, že neúnavně koncertují po celý rok. Po vydání eponymního alba v květnu 2018 mají za sebou kromě účasti na letních festivalových pódiích podzimní turné po boku Arakain nebo Traktor. K tomu stihli připravit čtyři videoklipy k aktuální desce a z tábora samotné kapely zní hlasy, že zdaleka není hotovo. Kostru festivalového setu budou tvořit především klipové záseky a zkrátka nepřijdou fanoušci nové i starší tvorby kapely. „Moc nefandíme slibům, ale jednoznačně můžeme prohlásit, že na nikom z nás nezůstane jediná nit suchá," nechal se slyšet frontman Pepa Michálek.

 

 

Hand Grenade

Kapela Hand Grenade měla první zkoušku v roce 2008 a nyní má odehráno více jak 500 koncertů, včetně největších festivalů v Česku. Po více jak čtyřleté pauze se vrací na Masters of Rock. V říjnu roku 2018 vydali své třetí album. Mimo známých skladeb aktuální desku s názvem Fénix představí živě za podpory jedinečné show, speciálně připravené pro toto vystoupení.

 

 

Rimortis

Poděbradská powermetalová kapela Rimortis, slavící letos 20 let existence, je stálicí vedlejší stage. I přes nedávné výrazné omlazení sestavy neztrácí drive. Jedním z vrcholů oslav bude vystoupení na Masters of Rock, kde zahrají největší hity a předvedou dravou metalovou show.

 

 

Argos

Heavymetalová formace z Peček, která po krátkém působení v letech 1988-1990 opět začala koncertovat v roce 2018. V tom samém roce vydala i CD s názvem Dej co máš, kde se objevilo celkem 13 písní, z toho dvě jako bonusové záznamy z vystoupení v roce 1990. Určitě skoro všechny budou součástí vystoupení na Masters of Rock, kam se chystá ve složení zpěváka a kytaristy Ondřeje Marka, bubeníka Jiřího Böhma, baskytaristy Pavla Šebrleho a druhého zpěváka a kytaristy Ondřeje Růžičky.

 

 

Empire

Kapela Empire vznikla ke konci roku 2005 ze zkušených muzikantů, jakými jsou Radek Kurc, Michal Ždánský, Marcel Vacínek a italský kytarista Dario Sapienza. Její zvuk se točí kolem hardrockového stylu ze 70. a 80. let, avšak v moderním kabátě. Na kontě má tři alba. Po sedmileté odmlce a po dvou tragických událostech na postu bubeníka se vrací zpět na pódia, a to právě na Masters of Rock. Set bude obsahovat skladby z celé historie kapely.

 

 

Roxor

Už od roku 1998 brázdí pódia nymburská heavymetalová kavalerie s názvem Roxor. Po delší odmlce znovu v plné síle od roku 2007. Má za sebou několik úspěšných alb a v loňském nadělila svým fanouškům vrchovatou porci hitů na výběrovém dvojalbu Než skončí show, které vyšlo i ve vinylové podobě.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.