06.02.2020 14:00

Trautenberk se vrátí do Kolína

Klatovská parta Trautenberk si poctivým obrážením sálů i festivalů postupně vybudovala reputaci kapely, jejíž koncerty stojí za návštěvu. V rámci jarního turné po roce znovu zavítá i do Kolína.

 

Trautenberk, nazývající svou muziku tanz-metal, se zrodil v roce 2011. Díky svérázné stylizaci a kromě jiného i hodně neotřelým textům se jejich věhlas rychle rozrostl i za hranice klatovského regionu. Rok po svém vzniku vydávají EP Tady je Trautenberkovo a o další rok později dlouhohrající debut Hladová srna. Kapelu v laufu zastaví v roce 2014 tragická událost. Zpěvák Tomáš Obrouš Paima v pouhých třiceti letech umírá na zástavu srdce.

Trautenberk se ovšem rozhodnou to nezabalit a po krátkém hledání se za mikrofon staví náhrada v podobě Míry ‘Prasopsa‘ Císlera. V plné síle tak mohou pokračovat v nastoupené cestě a v roce 2016 vydávají album Himlhergotdonrvetr. Jelikož příznivci nového pěvce přijali více než vstřícně, zdá se, že Trautenberk před sebou mají zářné zítřky. Zatím posledním albovým zářezem je nahrávka Ticho nad pekáčem z listopadu 2018. Letošní rok je rokem oslav prvních kulatin souboru, jež se budou odehrávat pod heslem 10 let v revíru a vyvrcholí 18. listopadu v pražské Lucerně.

 

 

Večer zahájí pražká punková smečka Zputnik. První album s názvem Průjezd hlavou vydali ještě pod jménem Sputnik u hudebního vydavatelství EMI v roce 2001. Zbytek alb začali vydávat už jako Zputnik nezávisle a zveřejňovat je na svém webu volně ke stažení. Zatím poslední řadovkou je dva roky starý Lidoop. Album z roku 2011, Bohyně pomsty, má za své ústřední téma příběh vražedkyně Olgy Hepnarové.

Jarní část turné povede přes tyto zastávky:

20. března Litvínov - Attic

21. března Hořovice - KD

27. března Kolín - MSD

28. března Herálec - KD

9. dubna Pelhřimov - KD

10. dubna Písek - KD

11. dubna Klatovy - KD

12. dubna Králíky - KD

Program podzimního výročního turné je následující:

24. října Liberec - DK Liberec

30. října České Budějovice - Výstaviště České Budějovice

31. října Horažďovice - Kulturní dům Horažďovice

6. listopadu Brno - SONO Centrum

18. listopadu Praha - Lucerna - Velký sál

20. listopadu Havlíčkův Brod - Kulturní dům Ostrov

21. listopadu Pardubice - Ideon

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.