12.02.2020 8:30

Trója bude mít hned dvě premiéry

Holešovická RockOpera Praha se těší stále většímu zájmu ze strany diváků. Na premiéru nové opery Trója už zbývá jen několik posledních vstupenek a management se tedy rozhodl uspořádat premiéry rovnou dvě, aby velkému zájmu vyhověl.

Premiéru rockové opery Milana Steigerwalda a Pavly Forest Trója je plánována již na 19. března. Vzhledem k velkému zájmu se uskuteční hned druhý den další premiérové představení. Toto rozhodnutí vysvětluje libretistka, zpěvačka a výkonná ředitelka Pavla Forest: "Zájem o novou součást naší antické série je opravdu mimořádný. Aby tedy nikdo nepřišel zkrátka, přidali jsme druhou divadelní premiéru, která vychází na pátek, pro mnoho návštěvníků atraktivnější den. Naposledy jsme na základě velké návštěvnosti dvakrát po sobě hráli v roce 2018 premiéru hororového hitu Vymítač. Tehdy ho během dvou večerů zhlédlo zhruba 1 600 diváků."

A dodává : "Už nyní je nám jasné, že se z Tróji stane událost sezóny, a doufáme, že bude slavit minimálně stejný úspěch jako zmíněný Vymítač." Podobně jako v případě Vymítače se v jedné z hlavních rolí objeví Kamil Střihavka, jenž ztvární krále Agamemnóna. Podle nedávných vyjádření divadla představuje Trója pro populárního zpěváka stěžejní téma. 

 

 

Obsazení dále láká například na frontmana metalové kapely Arakain Jana Toužimského, stálici divadelního souboru Danielu Gildenlöw Langrovou, fanoušky RockOpery Praha stále oblíbenějšího Jana Tláskala nebo Pavlu Forest, která divadlo založila společně se svým životním partnerem, tedy skladatelem, klávesistou a uměleckým ředitelem Milanem Steigerwaldem.

Režie se ujala Irina Andreeva. Ta se společně se Zuzanou Dovalovou a Jakubem Švecem zhostila i choreografie, která mimo jiného slibuje velkolepé souboje přímo na jevišti. Diváci se dále dočkají akrobatických kousků a ohnivé show. Skladby z Tróji zazněly v RockOpeře už v roce 2019 při silvestrovské koncertní premiéře a dostalo se jim od publika nadšených ohlasů. Divadlo svým nejnovějším titulem rozšiřuje antickou sérii, do níž spadá také dějově uzavřená trilogie rockových oper Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám a Antigona. Vstupenky zakoupíte přímo v pokladně divadla.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.