09.06.2013 13:00

Uriah Heep přemýšlí o ukončení kariéry, u nás ještě zahrají

Pokud patříte do velmi početné party příznivců britské rockové kapely Uriah Heep, jistě vám neunikla zpráva o nedávném skonu baskytaristy Trevora Boldera. 21. května letošního roku ve věku 62 let prohrál nerovný boj s rakovinou. Tato skutečnost těžce zasáhla zbývají členy do takové míry, že zvažují ukončit kariéru. Letošní již naplánované koncerty však ještě odehrají.

Muzikanti Uriah Heep, ačkoliv jsou již pánové „v letech", opravdu nazahálí a pravidelně koncertují i v Čechách, kam se rádi vracejí. Těšit se můžeme hned na dva koncerty - 19.září v pražské Lucerně a 20.září v brněnském Bobycentru. Letošní koncertování pak uzavřou listopadovým turné s neméně známými a ostřílenými rockery Staus Quo. Zda to bude tečka definitivní ukáže teprve čas... Zatím Uriáše na basu doprovodí Dave Rimmer (Zodiac Mindwarp), který za nemocného Trevora hrál již během letošního jara.

 „Když jsme s managementem kapely zvažovali, jak tentokrát britskou legendu představit, rozhodli jsme se právě pro komornější pojetí. Lidé tak budou moci pocítit atmosféru raných koncertů Uriah Heep z počátku sedmdesátých let, než se kapela přesunula do hal," popisuje zástupce promotéra koncertu Nina Fialová z Art-Ist Agency.

 

 

Uriah Heep vznikli v roce 1969 a vedle Deep Purple, Black Sabbath, Led Zeppelin, Whitesnake či Judas Priest patří k zakladatelům hard rocku a heavy metalu. Jsou oblíbeni pro jejich melodické chytlavé písně, specifické a nikým jiným nenapodobené doprovodné vícehlasé vokály, podbarvené vedle kytary, basy a bicích typickými „Hammondkami".

Za dlouhá léta aktivního hraní se v kapele vystřídala řada muzikantů a, jak už to tak bývá, v současnosti k těm původním zakládajícím patří pouze kytarista Mick Box. Přestože se svými koncerty objeli celý svět, jejich popularita je velká především v zemích starého kontinetu a za oceán pronikly výraznějším způsobem pouze některé skladby (Easy Livin', Sweet Loraine, Stealin'). 

Přečtěte si také reportáž z vystoupení Uriah Heep na Metalfestu 2012

U nás jsou velmi oblíbení, hrají v klubech, velkých sálech i na festivalech a vždy se skvělou atmosférou - jejich hity jsou fanouškům notoricky známé a k Uriášovským pověstným vokálům přibývají další z řad posluchačů. Na takové koncerty se nazapomíná ...

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.