Zítra začíná v Ostravě turné Lucie v opeře

Je to přesně dvacet let od konání unikátního koncertu českých pop rockových legend Lucie. Došlo k němu v pražské Státní opeře a kapelu doprovodil na pódiu kromě jiných hostů Český národní symfonický orchestr. Po dvou dekádách se stále populární kvartet rozhodl ke konceptu vrátit.

Zpěvák Lucie David Koller. Zpěvák Lucie David Koller. Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

UPDATE: 

Milí fanoušci,

velice nás to mrzí, ale musíme přesunout náš pražský koncert Lucie v opeře, který se měl konat tuto středu 12.10. V O2 areně. David následkem virózy přišel o hlas a bez něj koncert nemůže proběhnout. Slova odborníka zněla jasně. Minimálně několik dní naprostý klid. A tak nemůžeme udělat nic jiného než naplánovat nový termín. Lucie v opeře v O2 areně se tedy přesouvá na 10. 11. 2022. Nemůžeme se dočkat, až se s vámi setkáme a moc se omlouváme.
“Dali jsme do příprav všechno. Čeká vás koncert, na který nezapomenete, ale občas, když se na něco tolik těšíme, tak to dopadne jinak, než chceme a plánujeme. A to se děje i teď. Nemám hlas a bez něj to prostě nepůjde. Hrozně mě to mrzí a štve. Udělal bych cokoliv pro to, abych mohl zpívat naplno, ale na hlasivky je jen jeden lék. A to je klid a čas na vyléčení. Proto musíme přesunout pražský koncert Lucie v opeře na 10. listopadu. Ale o to větší a lepší to bude, to vám slibuju,” říká David Koller.
Vstupenky zakoupené na původní termíny (20. 10. 2021 a 12. 10. 2022) zůstávají platné i na nový termín 10. 11. 2022 a není potřeba je vyměňovat.
Jménem kapely Lucie, managementu a pořadatele se Vám velice omlouváme za případné vzniklé komplikace.
 
Vaše LUCIE a O2 Arena Praha
 

Na počátku tisíciletí bylo spojení rockové kapely a symfoniků populární hlavně díky Metallice a jejímu albu S&M (ta se mimochodem před třemi lety k vystoupení s orchestrem vrátila také na S&M2). Nebylo tedy divu, že tento trend neminul ani nejpopulárnější českou kapelu. A Lucie na tento večer zjevně vzpomíná v dobrém, protože se ho chystá připomenout v rámci miniturné hned na pěti zastávkách, z nichž jedna bude na Slovensku.

Na symfonickém aranžmá písní, jež na turné zazní, se podílel dirigent a držitel ceny Český lev Kryštof Marek. Lucie dokonce nabídla svým fanouškům ochutnávku v podobě jednoho z největších hitů Černí andělé. Song je v novém hávu takřka k nepoznání.

“Vše jsme společně s týmem těch nejzkušenějších, dirigentem Kryštofem Markem a filharmonií Hradec Králové vyladili do těch nejmenších detailů,” slibuje kapela, “s klukama na pódiu zahrajeme za doprovodu padesáti členného orchestru a pěveckého sboru nejen naše klasiky, ale i nové písně.”

Program turné je následující:

28.09. Ostrava - Ostravar Aréna
12.10. Praha - O2 arena (přesunuto na 20.11.)
20.10. Bratislava - Zimný štadión Ondreja Nepelu
26.10. Pardubice - Enteria arena Pardubice
05.11. Brno - Winning Group Arena

Další informace

  • Název akce: Lucie v opeře
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>