18.02.2020 13:05

Kiefer Sutherland v Lucerna Music baru vyučoval country Doporučeno

Kiefer Sutherland přijel do Lucerna Music Baru premiérově představit svou country kapelu. I když se muzice profesionálně věnuje teprve pět let, má na kontě již dvě alba. Pražské vystoupení bylo hlavně o pohodě a bezprostřednosti.

Kiefer Sutherland sice má známé jméno, ale je to hlavně díky jeho herecké kariéře. Koneckonců to byl jistě pro některé z přítomných důvod se na koncert vydat, jak dokazoval jeden z diváků, mávajících trikem s nápisem CTU, odkazující na Sutherlandovu nejslavnější roli v seriálu 24 hodin. V hudební branži se stále ještě rozkoukává, nicméně zpěváků původní americké country do Evropy mnoho nezavítá, a tak se Lucerna Music Bar příznivci tohoto žánru snadno zaplnil. Na scénu, připomínající nejvíc ze všeho obývák s lampičkou a věšákem na klobouky, nastoupili přesně na sedmou hodinu a od prvních chvil bylo zjevné, že Sutherland své přirozené charisma dokáže využít i na pódiu.

Navíc se obklopil výbornými muzikanty. Nepřehlédnutelná byla hlavně živelná bubenice Jess Calcaterra, ale hodně se činil i kytarista Austin Vallejo, střídající elektrickou kytaru s příjemně “mňoukajícím” sliderem. Kapela skvěle šlapala, když bylo třeba, dokázala zahrát pěkně od podlahy, téměř rockově, jindy zase zvolnit do tesklivého tempa. Sutherland svým mírným chraplákem zvládal bez problémů obě polohy a to i přes údajnou hlasovou indispozici.

 

 

Hereckou průpravu každopádně nezapřel a některé písně doprovodil krátkými historkami, přes něž nechal diváky nahlédnout do svého soukromí. Někdy to bylo vyprávění vážné, jindy obsahovalo vtipnou pointu. Díky tomu dostalo vystoupení jistý intimní nádech. České publikum pochopitelně není nijak důsledně seznámeno se Sutherlandovou tvorbou, ale na programu bylo i několik předělávek od ikon typu Toma Pettyho nebo Patty Loveless. V písni Bloor Street jsem dokonce poznal refrén, převzatý v našich končinách Františkem Nedvědem. Nejznámějším kouskem v programu večera byl první přídavek, Dylanova Knockin’ on Heaven’s Door. Až závěrečná, Mexikem šmrncnutá Agave dokázala celé hlediště roztleskat.

Kiefer Sutherland se svou kapelou připravil svým příznivcům opravdu příjemný večer, plný bezprostřední pohody. Nenarušili ji ani nevychovaní diváci, kteří přes výslovnou žádost o nenatáčení, vyvěšenou u vchodových dveří, neodolali nutkání záznam na telefony pořizovat. S výjimkou skladby All She Wrote, pro níž se pódium zahalilo do krvavě rudého světla, si nepomáhal žádnými výraznými scénickými triky. U čistokrevné country jde totiž hlavně o vyprávění příběhů. A Praha si tak mohla ukázku té správné americké tradice vychutnat dosytosti.

Setlist Kiefer Sutherland: Rebel Wind, Can't Stay Away, Something You Love, Reckless & Me, Shirley Jean, Open Road, Faded Pair of Blue Jeans, Going Home, Blame It on Your Heart, Ways to Be Wicked, Bloor Street, I'll Do Anything, Saskatchewan, This Is How It's Done, Run to Him, Honey Bee, All She Wrote, Down in a Hole, Knockin' on Heaven's Door, Agave

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.