25.06.2013 14:15

VIDEO: Maloskalská noc se vydařila. Jak počasím, tak hudbou

Maloskalská noc letos poprvé vystřídala tu Benátskou, která se přesunula do areálu Vesec v Liberci. Rozhodně ji neměla nahradit, pouze zachovat festivalovou tradici v srdci Českého ráje. První ročník byl ve znamení tuzemských kapel a slovenského headlinera Richarda Müllera. A také v precizně zvládnuté pořadatelské službě.

Celý týden byl horký, vysoké teploty hnaly rtuť teploměrů do nejvyšších pater, a tak i pořadatelé festivalu Maloskalská noc věřili, že si počasí nevybere krutou daň v nepravý den. Ačkoli v sobotu ráno kolem páté hodiny pršelo, tak se nakonec mraky rozutekly a Noc mohla začít hned ráno, kdy se v devět hodin postavily na start posádky neckiády. Legrace ve vodě přilákala spoustu prvních návštěvníků.

Ti se začali trousit do samotného festivalového areálu až po třinácté hodině. A to velmi zvolna. Při vstupu mohli rodiče nechat svést své děti na koních, zastřílet si z luku, svést se na motorové čtyřkolce nebo jim nechat namalovat obličeje. Po pravé straně jsme naopak potkali kromě mobilních toalet také spoustu stánků s občerstvením a například i balónky. Těsně před fotbalovým hřištěm, někde v autu za brankou hostí, bylo postavené pódium. Škoda, že slunce svítilo do očí zrovna za ním, už od tří odpoledne jsme museli nasazovat sluneční brýle. Ti, co je neměli, se bohužel museli jen mračit.

 

 

Hudební program vypukl po druhé odpolední vystoupením veselé partičky, která si říká Pískomil se vrací. Ano, jde spíše o dětskou záležitost, ale i rodiče se zasmáli a zazpívali si. V závěsu pak na stage vyběhli revivaloví Abba Stars. A jakkoli se to mohlo zdát zprvu bláznivé, tak tito napodobovači jedné z nejslavnějších kapel Skandinávie dokázali roztančit a rozezpívat asi každého. Všichni si totiž vzpomněli na nejeden z hitů, jako Dancing Queen, Mamma Mia či Ring Ring.

Čtěte také: Nightwish ohlášeni jako headlineři Benátské noci

Třetím interpretem už byla poněkud známější Anna K. Její staré známé (ale i nové známé) písničky udělaly radost, ne tak však místy ona samotná. Zřejmě šlo o jeden z prvních koncertů letošního roku, a tak se potřebuje vyzpívat. To Jaroslav Uhlíř má za sebou jistě letos koncertů řady, i díky Dětským dnům nebo Kašpárkohraní.

Děda Mládek Illegal Band, který Jaroslava Uhlíře vystřídal, také neměli nouzi o zpívající publikum. Jožin z bažin, Hlásná Třebáň i Spermie byly nejen k zazpívání, ale i k pousmání. Tahle kapela asi nikdy nezklame. To se ale nedá už tolik říct o Eddie Stoilow. Ti totiž oproti loňskému roku výrazně přitvrdili (kromě změny na pozici bubeníka a v případě Maloskalské též hráče na kytaru). Je fakt, že Honza Žampa už dlouho říkal, že se tak stane, ale najednou to od Stoilow zní všechno jinak. Třeba si ale zvykneme. Nebo jsem byl přehnaně natěšen? Přesto udělali opět dobrý dojem a hlas Honzy Žampy znovu zanechal omrzliny na zádech.Jirka Macháček

Hlavní hvězda večera, Richard Müller, nakráčel také s osvědčenými společníky. Nahý II., Kníže Rohan i Štěstí je krásná věc mu kryly záda. Také bylo něco slyšet dav lidí v hledišti sborově zpívat. A co na tom, že Richard stárne? Kdo na druhou stranu ne, že? Snad jen Jirka Macháček z Mig 21, který už dlouhé roky drží hodně podobně humornou show. Ale proč ne, když se už tolikrát osvědčila? Jeho pokřik: „Chcete slyšet punkovou písničku? Hovno!“ jednou vejde do dějin.

Když Mig přistávali, už se všichni halili do bund a svetrů, jelikož padala rosa a ochladilo se. Zahřát je ovšem svými ohni přišli Walda Gang, kteří ve svém repertoáru vlastně nic jiného než hity nemají. K tomu šlehající plameny a už bylo zase teplo. A na správné teplotě poslední návštěvníky udrželi i Rybičky 48, kteří tento velice vydařený večer ukončili a nechali tak odejít všechny přítomné s hřejivým pocitem v srdci. Malá Skála má stále dobrý festival. Přijďte se přesvědčit zase za rok.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.