Whispering of Soul míří do NoDu

Indie rockové uskupení Whispering of Soul se již po několikáté představí v pražském klubu NoD. Vystoupí 25. ledna a během večera se podělí o pódium s hudebníkem Nicelandem, který se stal jejich hostem. Na place se však ukáže sólo.

Whispering of Soul chystají koncert v NoD Whispering of Soul chystají koncert v NoD Zdroj: archiv interpreta

Šestičlenná kapela Whispering of Soul za sebou nemá dlouhou historii, ale o to větší nabízí potenciál. Co v nich dřímá, předvedou na koncertě v NoDu. Hudba, kterou vytvářejí, se pohybuje na průsečíku indie a rocku a stojí na pilířích smyčcových aranží a svébytné dynamiky s kořeny zapuštěnými blízko Colorfactory.

Whispering of Soul mají na svém kontě live EP Face to the Sun. V říjnu minulého roku představila kapela klip k letnímu singlu Sing Me Something New. Nyní chystají další EP se třemi skladbami a malým bonusem. Co za překvapení na další počin chystají zatím není jasné.

Zpěvák a kytarista Tomáš Trykar říká o začátcích skupiny: „Kapela Whispering of Soul vznikala postupně a pozvolna během hraní v Chomutově, kdy se přidávali další hudebníci. Sestava se po nějaké době ustálila do dnešní podoby. O hudbě, kterou chceme hrát, jsem ovšem měl jasno od začátku a vždycky v ní byla znát jasná inspirace ostrovní tradicí písničkářství a britského indie rocku.“

 

 

Hostem kapely Whispering of Soul bude na lednovém koncertu hudebník Niceland, ověnčený mnoha vítězstvími při udílení českých hudebních ocenění. V NoDu se představí ve skromném duetu Niceland a kytara, jak je u něj v poslední době zvykem.

Jedinečný koncert chomutovské šestice Whispering of Soul s Nicelandem jako hostem se uskuteční v prostoru NoD Roxy 25. ledna. Za vstupné 100 korun čeká návštěvníky hudební zážitek v rytmu indie-rocku a indie-popu. Večer začíná úderem dvacáté hodiny.

Přehled

 • Název akce: Whispering of Soul + Niceland (solo)
 • Datum: pátek, 25 leden 2013
 • Místo: NoD
 • Cena: 100 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Airbourne na festivalech hrají v čím dál prestižnějších časech a fanoušků přibývá. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Foto: Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18. 8. 2019

  V neděli večer zahrála v pražských Letňanech v rámci světového turné WorldWired Tour legendární Metallica. Na tuto show dorazilo více jak 70 tisíc fanoušků tvrdé muziky a ani my jsme u toho nemohli chybět. Ještě před samotným vystoupením Metallicy se divákům v roli předskokana představily dvě severské kapely. Norská hardcorová skupina Bokassa a švédská heavymetalová skupina Ghost.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto vyprodaného koncertu.

 • Foto: Richie Kotzen, Retro Music Hall, Praha, 10. 7. 2019

  V pondělí večer vystoupil v Praze americký kytarista a zpěvák Richie Kotzen. Tento kytarový virtuóz vystoupil v České republice již po několikáté a i tentokrát byl jeho koncert naprosto vynikající. Stejně jako například Jeff Beck či Mark Knopfler proslul Kotzen svojí unikátní technikou hry na elektrickou kytaru bez trsátka. V hodinu a půl dlouhém setu namíchal fanouškům pestrou směsici kytarové hudby spolu s jeho nezaměnitelným zpěvem. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Bruce Dickinson představí v Praze svou knihu

  Bruce Dickinson se opět představí českému publiku. Tentokrát ale bez své domovské kapely Iron Maiden. V Praze představí svou knihu What Does This Button Do?, která je jeho autobiografií. Dickinson bude vyprávět historky ze svého života a hodlá i odpovídat na dotazy publika.