30.07.2012 10:00

České hrady zažily na Kunětické hoře hudební i bouřlivou smršť Doporučeno

Ve dnech 27. a 28. července proběhla na Kunětické hoře východočeská zastávka putovního festivalu České hrady. Jako obvykle se nesla v bouřlivém a deštivém duchu, ještě předtím ale stihla nabídnout i dostatek slunce a kvalitní odpolední program.

V pátek proběhl karnevalový zahajovací večírek, který jako každý rok připravoval areál na to, co se bude dít v sobotu. Na zahájení se podílely skupiny Mother’s Angels, UDG a Chinaski.

Start sobotního programu odpálila nadějná hardrocková skupina Dilated. Za pravého poledne si své vystoupení odbyli Mandrage, po nichž již nastoupila slovenská invaze číslo jedna – Horkýže Slíže. Zejména během L.A.G. songu se již početný dav pořádně rozskákal a rozezpíval. O kontakt s publikem nebyla během tohoto koncertu nouze, členové skupiny se k fanouškům dokonce přidali během vytleskávání přídavku. Zde přichází první (a bohužel skoro poslední) velká pochvala organizace. Jelikož byl v těchto hodinách pobyt na sluníčku jen těžko snesitelný, kropení celé levé části publika, kterého se návštěvníci dočkali většinou dvakrát během koncertů na hlavní stagei, přišlo velmi vhod.

Následovala slovenská invaze číslo dvě – ska partička Polemic vystupující na vedlejší stagei, která se nacházela napůl ukrytá mezi stromy. Panovala zde klidnější atmosféra, ale to rozhodně neznamenalo nudu. Polemic se snažili předávat pohodu svým příznivcům i náhodným posluchačům. Největší úspěch sklidili zařazením (dokonce celkem obstojné) coververze punk-rockové klasiky Should I Stay Or Should I Go od The Clash.

 

 

S postupem času se však začaly objevovat první organizační kiksy, a to v podobě nekonečných front na pivo. V areálu se nacházel pouze jeden větší pivní stánek. Organizátoři buď hluboce podcenili počet návštěvníků, nebo se je snažili udržet za každou cenu střízlivé. S děsivým davem se návštěvníci setkali vlastně již před vstupem do areálu. Zejména ti bez lístku se museli na poledním slunci opravdu pořádně propéct.

Na hlavní stagei si zopakoval úspěšné loňské vystoupení David Koller se skupinou. Koncert otevřeli písní Chci zas v tobě spát, kterou si s nimi zazpívala velká část publika, zaznělo i několik dalších pecek ze sólových desek (Lajka z I.P. Pavlova, Až ti řeknu já...). Největší odezvy se však pochopitelně dočkaly hity z éry Lucie – Černí andělé, Šrouby do hlavy, Oheň, Daniela a další. Set byl uzavřen přídavkem v podobě písně Kengi.

O pořádnou porci punku se postarala kapela Visací zámek

Poté měli (nejen) příznivci punku možnost užít si vystoupení české legendy žánru, Visacího zámku. Členové skupiny, která letos slaví již třicet let existence v původní sestavě, Kunětické hoře názorně ukázali, jak si to užívají, když je jim padesát. Pro tuto skupinu poměrně netypické publikum mělo tu výhodu, že mohlo koncert sledovat i z blízké vzdálenosti bez pocitu ohrožení života.

Z druhé stage se vzápětí ozvala otázka „Who Killed My Libido?“, což bylo jasným signálem, že nastoupila funky smršť Monkey Business. První část koncertu však plynula ve spíše ospalém duchu. Přítomné naštěstí probraly dvě události – Matěj Ruppert šplhající na konstrukci pódia a kropení vodou. V druhé půlce již šlo o živelné Monkey Business, jak je známe. Vystoupení zakončili přídavkem Piece of My Life.

 

 

Následně se velká část návštěvníků snažila natlačit před malé pódium, aby měla výhled na Tomáše Kluse. A bylo jasné, že poptávka vysoce převyšovala nabídku. V polovině jeho vystoupení však začala očekávaná průtrž mračen a návštěvníci houfně prchali pod jakékoliv přístřeší nebo příplachtí. V 19 hodin se věrní fanoušci vydali na MIG 21, ostatní čekali na zlepšení situace, či opouštěli areál. Po partě Jiřího Macháčka zahrál ještě Xindl X a pak se rozhostilo ticho.

Pro mnohé tak bylo zklamáním zrušení koncertu Nightwork. Před desátou hodinou areál již totiž připomínal močál a setrvávaly zde pouze hrstky statečných. Sto zvířat a No Name nakonec zahráli, většina návštěvníků se jich však nedočkala. Díky zábavnému odpolednímu programu se však i přes počasí a na obě nohy pokulhávající organizaci jednalo o povedenou akci.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.