21.02.2014 13:00

AC/DC oslaví čtyřicítku novou deskou

Australští AC/DC se vracejí po šesti letech do studia. Při příležitosti oslav čtyřiceti let od svého vzniku se rozhodli nadělit svým fanouškům nové album a turné o přibližně čtyřiceti koncertech. Poslední album Black Ice vyšlo v roce 2008.

 

 

Brian Johnson prozradil v rozhovoru pro floridské rádio The Gater, že kapela by měla v květnu tohoto roku nastoupit do studia a začít pracovat na nové zatím bezejmené desce. Pro nahrávku si opět vybrali The Warehouse Studios ve Vancouveru, kde již nahrávali album Stiff upper lip v roce 2000. Na novou náhrávku by mělo navázat koncertní turné o čtyřiceti zastávkách.
Brian Johnson v rozhovoru také řekl: „Už je to 40 let, co kapela existuje a je to skvělá příležitost poděkovat fanouškům za nehynoucí oddanost. Myslím si upřímně, že máme nejlepší fanoušky na světě a chceme poděkovat každému z nich." Šedesátiletý zpěvák také dodal, že už se vázně těší až vyjedou na turné.

 

 

Spekulace o novém albu se objevovaly v mediích již na konci roku 2012. Ve skutečnosti totiž čtyřicetileté výročí kapely AC/DC vycházelo na loňský rok. Bratři Malcolm a Angus Youngovi založili kapelu v roce 1973 a pojmenovali ji podle označení střídavého a stejnosměrného proudu - AC/DC. Kapela se velice rychle prosadila a její sláva šla strmě nahoru. V té době na postu zpěváka působil Bon Scott. Bohužel 19.února 1980 se mu stala osudná jeho záliba v alkoholických večírcích a umírá na otravu alkoholem. Mnozí tvrdili že je to konec AC/DC, ale kapela vyhlásila konkurs na zpěváka a vybrala tehdejšího člena kapely Geordie, Briana Johnsona. První společné album v nové sestavě Back in Black, což byla zároveň i pocta Scottovi, se stalo třetím nejprodávanějším albem v historii. Kapela od svého vzniku natočila celkem 18 řadových alb, 2 živé desky a několik kompilací. V roce 2003 byla kapela AC/DC uvedena do Rock n Roll Hall of Fame.

 

Čtěte také: Rebel Billy Idol v červnu v Praze

 

Kapela koncertovala v České Republice celkem třikrát, naposledy 17.března 2009, kdy vyprodala O2 Arénu během necelých dvou dnů. V současné chvíli tedy není jasné, zda české publikum bude mít příležitost opět vidět tuto rockovou legendu na živo.

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.