Metallica: Through the never přichází na Blu-ray

Před červencovým vystoupením na Aerodrome festivalu nabízí Metallica fanouškům luxusní předkrm v podobě filmu Metallica: Through the Never, který kombinuje velkolepou pódiovou show legendární kapely s filmovým příběhem.

Metallica: Through the never Metallica: Through the never Zdroj: www.youtube.com

 

Hrdinou příběhu je člen štábu, který je během koncertu vyslán do města, aby pro skupinu vyzvedl tajný balíček. Na pozadí vyprodaného koncertu Metallicy se ale jeho mise zvrtne v šílené dobrodružství. Film Metallica: Through the Never je k dostání v luxusní kvalitě na Blu-ray ve 3D i v klasickém 2D formátu. Obě verze se prodávají v jednom balení dohromady na jednom Blu-ray disku.

Pro příznivce Metallicy je film naprostou a neomluvitelnou povinností. Samotný koncert je plný pyrotechnických a světelných efektů a propracované choreografie. Projekt, za kterým stojí režisér Antal Nimród, se připravoval a vznikal více než rok. Natáčelo se během pěti speciálních koncertů v Kanadě, které snímalo 24 kamer najednou a výsledný sestřih se pořizoval z šedesáti hodin natočeného materiálu.  
Lars Ulrich o projektu řekl „Tohle není 3D záznam koncertu. Film je snímán hodně z našeho pohledu, diváci v kině budou více na pódiu než v hledišti a 3D tomu dodává neuvěřitelný pocit reality.“ Perfektně je zakomponován i samotný příběh, který se prolíná s kapelou na podiu. Do hlavní role byl obsažen mladý herec Danne DeHaan, kterého si můžete pamatovat z filmu Kronika." 93 minut dlouhý film měl premiéru v roce 2013 na filmovém festivalu v Torontu. Fanoušci si mohou zároveň pořídit i soundtrack k tomuto filmu.

 

 

Samostatnou kapitolou je obrovské pódium, světla, laserová show, pyrotechnika, sochy, LED obrazovky a další technika, kterou přepravovalo 37 kamionů, což je zhruba dvakrát víc než pro běžné stadionové koncerty. Diváci se mohou těšit na největší hity skupiny jako  Battery, The Memory Remains, Nothing Else Matters, Master of Puppets či Enter Sandman. Z největších hitů si sami fanoušci kapely mohou sestavit i její nadcházející pražský koncert By Request, který Metallica odehraje v rámci Aerodrome festivalu 8.července na Incheba Open Air v Holešovicích. Hlasovat pro své nejoblíbenější skladby, které si přejí v Praze slyšet, mohou všichni, kteří si zakoupí vstupenku po internetu.

 

Čtěte také: Metallica u nás zahraje příští rok na přání 

 

Vstupenky na Aerodrome festival, kde před Metallicou vystoupí také grungeoví průkopníci Alice in Chains, finští králové melodického death-metalu Children of Bodom a naděje norské metal-rockové scény Kvelertak, zakoupíte v předprodejní síti Eventim a Ticketportal. Bližší informace k festivalu hledejte na www.aerodrome.cz

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Metallica předvedla v Praze majestátní show

  Metallica už dnes netvoří žánry, ani nepřepisuje dějiny hudby. Její jméno je ale stále pojmem, který dokáže na koncert přilákat pestrou paletu návštěvníků všech věkových kategorií. Na letiště v pražských Letňanech jich dorazilo přes sedmdesát tisíc.

 • Foto: Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18. 8. 2019

  V neděli večer zahrála v pražských Letňanech v rámci světového turné WorldWired Tour legendární Metallica. Na tuto show dorazilo více jak 70 tisíc fanoušků tvrdé muziky a ani my jsme u toho nemohli chybět. Ještě před samotným vystoupením Metallicy se divákům v roli předskokana představily dvě severské kapely. Norská hardcorová skupina Bokassa a švédská heavymetalová skupina Ghost.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto vyprodaného koncertu.

 • Závěr Masters of Rock obstarali rockoví komedianti a progresivní titáni

  Zatímco sobotní dvojka Tarja a Within Temptation spolu báječně souzněla, nedělní finálový pár mohl jenom těžko být rozdílnější. Předtím se ale ještě na pódiu vystřídala řádka kapel, z nichž mnohé lze dnes již považovat klasiky.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 14. 7. 2019

  Neděle 14. července byla zároveň posledním dnem Masters of Rock 2019, vystoupili Dark Tranquillity, Primal Fear, Children of Bodom. Naplněný areál pobavili glam-metaloví američané Steel Panther a celý festival završili Dream Theater. Z posledního dne Masters of Rock vám přinášíme fotoreportáž.