29.01.2015 17:00

Blind Guardian mají nového basáka

Kolem legendárních německých power metalistů začíná být v poslední době hodně živo. Kromě velmi dlouho očekávaného nového alba teď hlásí také posilu v sestavě, i když se rozhodně nedá hovořit o nové tváři.

Ćtyři a půl roku čekali fanoušci metalových bardů na novou desku a 30. ledna se konečně dočkají. Deska Beyond the Red Mirror údajně vznikala dva roky. Podílelo se na ní i pražské těleso FILMharmonic Orchestra. Jedná se o koncepční dílo dějově navazující na takřka dvacet let starou kultovku Imaginations from the Other Side. Právě po téhle desce zpěvák Hansi Kürsch pověsil basu na hřebík a začal se soustředit výhradně na obsluhu mikrofonu. Pozice basáka byla od té doby neobsazená a Blind Guardian využívali služeb nájemných muzikantů, hlavně Olivera Holzwartha.

V roce 2012 se na této pozici usadil Holanďan Barend Courbois. A právě s jeho službami při nahrávání novinky byl náročný lodivod Blind Guardian Hansi Kürsch natolik spokojený, že jej přijal do sestavy. Nutno dodat, že Courbois není žádný zelenáčem. Odehrál již více než 4,000 vystoupení a spolupracoval s kapacitami jako Adrian Vandenberg (Whitesnake), Zakk Wylde, nebo Atma Anur (Journey). Prestižní časopis Guitar Player mu v roce 2004 udělil cenu pro nejlepšího basáka.

Jak sám Courbois popisuje svůj styl? "Hraju dost silově, ale zároveň melodicky. Dalo by se to přirovnat ke hře Johna Deacona. To je něco, co se fanouškům Queen, jako Hansi Kürsch a André Olbrich (kytarista Blind Guardian) moc líbí." Popisuje také své zkušenosti při nahrávání Beyond the Red Mirror. "Takhle dlouho jsem ještě nikdy v ničem nebyl zainteresován. Jak všichni víte, nahrávání zabralo dva roky. Ta hudba je hodně všestranná, právě to činí styl Blind Guardian tak unikátním." A co na to jeho šéf? "Barend je špička. Pro nás je to ideální basák, protože má spoustu hudebního porozumění. Je variabilní a mnohotvárný, ale zároveň se dokáže soustředit na to podstatné. Našemu spojení také výrazně nahrává fakt, že Krefeld, kde Barend bydlí, je kousek od hranic."

Současnou sestavu Blind Guardian tedy nově tvoří:

Hansi Kürsch – zpěv
André Olbrich – sólová kytara
Marcus Siepen – doprovodná kytara
Frederik Ehmke – bicí
Barend Courbois - basa

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.