23.09.2012 7:00

Celebration Day: Led Zeppelin se vracejí záznamem legendárního koncertu

Velká událost roku 2007, vystoupení Led Zeppelin v londýnské O2 aréně v rámci vzpomínkového koncertu na přítele a zakladatele gramofonové firmy Atlantic Records, Ahmeta Erteguna. Téměř dvacet milionů fanoušků toužilo po vstupenkách, předprodej musel být zorganizován formou výherní loterie. Hala mohla pojmout pouze osmnáct tisíc šťastlivců.

V tento den, tedy 10. prosince 2007, po sedmadvaceti letech stanuli Led Zeppelin opět před zraky diváků. Zpěvák Robert Plant, kytarista Jimmy Page, klávesista John Paul Jones - původní členové legendární kapely bohužel bez již zesnulého bubeníka Johna Bonhama. Toho na koncertě plnohodnotně zastoupil jeho syn Jason Bonham.

Během více než dvouhodinového přívalu osobitého rocku silně ovlivněného blues odehráli pánové celkem šestnáct nesmrtelných písní. Pecky jako Whole Lotta Love, Rock and Roll, Kashmir či Stairway to Heaven v jejich podání ale mohou fanoušci slyšet a vidět znovu. Za dva měsíce, přesně 19. listopadu, totiž vstoupí na trh audio a videozáznam tohoto koncertu s názvem Celebration Day. Bude vydáno několik verzí u Swan Song/Atlantic Records. V České republice ho vydá Supraphon. Konkrétní podoby jednotlivých provedení budou ještě upřesněny.

 

 

A další dobrá zpráva: fanoušci nedočkavci, ať si do diáře zapíší datum 17. října. V tento den proběhne celosvětová premiéra filmu Celebration Day v patnácti stech kinech ve více než čtyřiceti zemích celého světa najednou. První promítání pak vystřídají slavnostní premiéry ve velkých městech, jakými jsou např. Londýn, Los Angeles nebo New York. Vstupenky je možné nakupovat již od 13. září na ledzeppelin.com.

A začátkem prosince se bude o Led Zeppelin v médiích mluvit a psát znovu. Ten den převezmou jednu z letošních cen Kennedy Center Honors na galavečeru ve Washingtonu, D.C.

Led Zeppelin: Celebration Day (Track Listing) 

1. Good Times Bad Times

2. Ramble on

3. Black Dog

4. In My Time of Dying

5. For Your Life

6. Trampled under Foot

7. Nobody's Fault but Mine

8. No Quarter

9. Since I've Been Loving You

10. Dazed and Confused

11. Stairway to Heaven

12. The Song Remains the Same

13. Misty Mountain Hop

14. Kashmir

15. Whole Lotta Love

16. Rock and Roll

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.