20.08.2012 13:00

Charlie Straight a A.A.A.K. předskočí americkým Red Hot Chilli Peppers

Funk-rockeři ze slunné Kalifornie již potvrdili jména hostů, kteří vystoupí společně s nimi na pražském koncertě. Red Hot Chilli Peppers vybrali kapely A.A.A.K. a Charlie Straight.

Legendární formace Red Hot Chilli Peppers vystoupí 27. srpna v pražské Synot Tip Aréně, kde představí českým fanouškům svůj nespoutaný rock, okořeněný notnou dávkou funku. Jak ale bývá zvykem, hvězdám typu Red Hot Chilli Peppers musí nejprve někdo publikum připravit. Kalifornští hudební matadoři vybrali hned dvě jména.

Jako první se na pódiu představí čeští Charlie Straight se svým brit/indie popem, kteří inspiraci našli u kapel jako The Kooks nebo Coldplay. Jejich vystoupení bývají ztělesněním živelnosti a nespoutanosti. Energie zpěváka Alberta Černého se sráží s jeho bezprostředním projevem, aby pak vybuchla jako nášlapná mina a zasáhla všechny přítomné.

 

 

Po tuzemských hvězdách se představí také zástupci Velké Británie A.A.A.K., čili As Able As Kane. Jedná se o projekt, který vznikl již v osmdesátých letech. Členové kapely uzavřeli smlouvu na vydání dvou alb a v roce 1992 se opravdu rozpadli. Osud jim ale nalinkoval trochu jiný směr cesty, a tak se v roce 2009 formace dala opět dohromady. Silným popudem k obnovení bylo opětovné vydání starých nahrávek. Kapela se vrátila na pódia a byla přijata velmi vřele. Od roku 2011 se A.A.A.K. opět plně věnují koncertování i nové tvorbě.

Red Hot Chilli Peppers volili zajisté své předskokany s rozvahou, avšak již nyní nám historie i současnost obou formací naznačuje, že jejich volba byla patrně správná. A.A.A.K. budou Redhoty doprovázet dokonce na pěti evropských zastávkách.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.