27.12.2014 19:00

Novinka od Def Leppard vyjde v polovině příštího roku

Sheffieldská skupina Def Leppard vydá v polovině roku 2015 novou desku. Ta bude obsahovat i tvrdší kousky, než na které jsme zvyklí, jak prozradil kytarista Phil Collen.
 
Hard rockoví Def Leppard dokončují práce na novém albu, které právě v tomto období vzniká v dublinském studiu zpěváka Joeho Elliota. Ten k natáčení v nedávném rozhovoru pro internetový deník BelfastTelegraph.co.uk poznamenal: "Doufám, že vše dokončíme během jara příštího roku. Byl jsem ve studiu minulou noc a dnes tam zamířím taky a budu tam chodit tak dlouho, dokud můj hlas skutečně nebude hotový." Celkového materiálu je nyní prý zhruba na patnáct skladeb, tak uvidíme, kolik se jich skutečně objeví na nové desce. 
 
Natáčení následujícího díla v současnosti komplikuje pouze vážné onemocnění (tzv. Hodgkinův lymfom) kytaristy Viviana Campbella, který se v nedávné době vrátil domů poté, co absolvoval léčbu kmenových buněk. "Právě se vrátil z nemocnice, kde byl operován. Je doma jen necelé dva dny. Chápu to tak, že všechno šlo dobře. Má se prý držet dál v podstatě od všeho, a to především od lidí, protože jeho imunitní systém je momentálně na nule. Teď si s nahráváním stejně dáme chvíli pauzu a znovu začneme nejspíš až v dubnu, takže bude mít hodně času na zotavení. Navíc své části nahrával už dřív,"  komentoval situaci Elliot. 
 
 
.
 
 
Def Leppard se dostali do většího podvědomí nejrpve s deskou s názvem Pyromania (1983), která obsahuje hity jako Photograph, Rock of Ages a Fooli, nejvíc jim ovšem nakoplo kariéru album Hysteria (1987), kde se změnil jejich klasický rockový sound na více popový. Největší zásluhu na tomto žánrovém posunu má bohužel bubeníkova autohavárie, při níž přišel o svoji levou paži. 
 
To ho ale nezastavilo před hraním a spoluhráči ho nenechali ve štychu. Jeho bicí souprava se stala kompletně elektronickou a od toho se odvíjel už zmíněný popový zvuk. Alba Hysteria se prodalo neuvěřitelných sedmnáct milionů nosičů. Kapela pocházející ze severu Anglie se nejen na tomto slavném albu může pochlubit chytlavými riffy a vynikajícími vokálovými aranžmá zpěváka Elliotta i zbytku kapely.
 
Na závěr máme pro fandy skvělou zprávu - kapela v následujícím roce dorazí i do Čech. Na seznamu míst, které má v rámci naší země v plánu navštívit, je Praha a Ostrava: 
 
22.5.2015 – ČEZ Aréna (Ostrava‎)
23.5.2015 – O2 Aréna (Praha)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.