09.12.2014 13:00

Metallica se chystá do Evropy, zajet můžete třeba do Německa

Pravidelně koncertující thrash metalová legenda Metallica potvrzuje další koncerty na následující rok 2015. Česká republika mezi plánovanými zastávkami není, nejbližší vystoupení se uskuteční v Německu a Rakousku. 
 
Skupina Metallica, která je součástí tzv. Velké trash metalové čtyřky spolu s Anthrax, Megadeth a Slayer, rozhodně nezahálí, koncertuje o sto šest a dokonce se šušká, že chlapci pomalu, ale jistě tvoří nový materiál. Počátek vzniku kapely v Los Angeles se datuje na rok 1981  a skupina muzikantů během doby své existence prošla nejedním karambolem. Jeden z největších se přitom udál v roce 1986, kdy si kapela krom slavných momentů prožila i šok a smutek, a to, když měl tour autobus nehodu a zemřel basák Cliff Burton. Ten byl posléze nahrazen Jasonem Newstedem a Metallica vystupuje do dnešních dní. 
 
Muzikanti v čele s Jamesem Hetfieldem vydali za svojí dlouholetou kariéru 9 alb, která se pohybovala v žánrovém rozmezí od punku, trash metalu po hutný metal. Kapela měla i svůj bláznivý albový výstřelek (nebo jak jen to nazvat) -  dílko s názvem Lulu (2011), na němž spolupracovala s Lou Reedem, vzniklý „výtvor“ však nesklidil pochvalu od fandů ani od kritiků. 
 
 

Čtěte také: Megadeth v uplynulém týdnu opustili dva členové

 
 
Metallica o sobě i v dnešních dnech dává vědět poměrně často - nedávno na sebe upozornila například svým filmovo-koncertním počinem Metallica Through the Never, který běžel v kinech i ve 3D. Snad poslední novinkou je krátký film o problémech a neshodách, které jsou u kapel (obzvlášť rockových a metalových) častou příčinou rozpadu, ten metalová banda pojmenovala This Moster Lives. A naposledy na sebe partička kolem Hettefielda přitáhla pozornost vydáním dalšího seznamu míst, kam se v příštím roce hodlá vypravit. 
 
Plánované koncerty: 
 
5/9/2015 Las Vegas, NV Rock In Rio USA  (MGM Resorts Festival Grounds)
5/29/2015 Nürburg, Germany (Grüne Hölle Rock)
5/31/2015 Munich, Germany (Rockavaria, Olympiapark München)
6/4/2015 Vienna, Austria (Rock in Vienna, Donauinsel Wien)
8/20/2015 Bergen, Norway (Bergenhus Fortress)
8/22/2015 Gothenburg, Sweden (Ullevi Stadium)
8/25/2015 Saint Petersburg, Russia (SKK Arena)
8/27/2015 Moscow, Russia (Olimpiyskiy Arena)
8/29/2015 Reading, England (Reading Festival, Richfield Avenue)
8/30/2015 Leeds, England (Leeds Festival, Bramham Park)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.