10.11.2014 13:00

Duff McKagan uvažuje o návratu ke Guns N' Roses

Duff McKagan, bývalý baskytarista legendární rockové skupiny Guns N' Roses, se nedávno zmínil o možném návratu ke kapele a navázání nové spolupráce se zpěvákem Axlem Rosem.

Americkou skupinu Guns N' Roses není nutno příliš rozsáhle představovat. Jejich patnáctkrát platinové album Appetite for Destruction zná každý, kdo alespoň na chvíli přičichl k rockové hudbě a jejich píseň November Rain nejméně jednou v životě zaslechli snad všichni, kdo někdy zapnuli rádio. Nicméně od dob, kdy vedle zrzavého zpěváka Axla na podiu poskakoval kudrnatý kytarista Slash se svým věčným cylindrem a kytarou typu Les Paul, uběhla již spousta vody. V současné době je tak Axl Rose posledním, kdo ve skupině zůstal z původní a nejúspěšnější sestavy. Slash při svém vystoupení v pražské Lucerně (r. 2013), Zdroj: Eva Makovská, Musicweb.cz

Jak se však zdá, nic není v hudebním světě nemožné. Baskytarista McKagan v nedávném rozhovoru prohlásil, že je otevřen myšlence opětovného spojení se stále aktivními GN'R. Tomuto prohlášení, které zahýbalo rockovou kulturou, předcházel fakt, že McKagan si již se svou bývalou skupinou zahrál na vystoupení při příležitosti Revolver Golden Gods Awards 2014. S Axlem tak po dlouhé době a mnohých neshodách navázali kontakt a zdálo se, že by vše mohlo fungovat, jak má. ,,Jsem moc rád, že jsme s Axlem byli schopní dát se opět dohromady a v klidu si popovídat o různých věcech a společně se zasmát historkám, co se nám kdysi udály," prohlásil Duff o svém opětovném setkání s Rosem. 

Je tedy možné, že bychom se dočkali reunionu století, jakým by opětovné spojení části původních členů GN'R bezpochyby bylo? Ačkoli je tato vidina vskutku lákavá, nic zatím není dáno. Můžeme tak zatím jenom doufat, že Duff McKagan nemluvil do větru a společně s Guns N' Roses po letech opět něco podnikne.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.