pátek, 15 listopad 2019 15:23

Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Doporučený

Napsal(a)
Maskot Eddie je nedílnou součástí každého koncertu Iron Maiden. Maskot Eddie je nedílnou součástí každého koncertu Iron Maiden. Zdroj: John McMurtrie/oficiální webové stránky kapely Iron Maiden

Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

Iron Maiden, britští tahouni celé metalové scény, se v létě opět chystají navštívit Prahu. Do té se vrátí po dvou letech. A zatímco při své poslední návštěvě hráli na letišti v Letňaněch, příští rok zahrají na Sinobo Stadiu ve Vršovicích. Koncert se uskuteční v úterý 7. července 2020. Iron Maiden zahrají nejrůznější písně z celé své kariéry.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Skupina vznikla v roce 1975. Za více než čtyřicet let existence nahrála šestnáct studiových alb a vystřídala tři zpěváky. Prvním byl Paul Di'Anno, po dvou albech ho ale vystřídal Bruce Dickinson, který s kapelou nazpíval její nejslavnější písně. Dickinson ale v roce 1993 odešel na sólovou dráhu, a tak místo něj začal zpívat Blaze Bayley. Dickinson se ale v roce 1999 do Iron Maiden vrátil a působí v nich dodnes. 

 

 

S Iron Maiden přijedou do Prahy i dvě předkapely. Prví z nich, australští Airbourne, hrají hudbu podobnou AC/DC. Na českých festivalech patří pravidelně k nejlepším a nejočekávanějším hudebníkům. Druhým předskokanem Iron Maiden budou Lord of the Lost, gothicrocková skupina z Německa.

Přehled

 • Název akce: Iron Maiden: Legacy of the Beast Tour
 • Datum: úterý, 07 červenec 2020
 • Místo: Sinobo Stadium Praha
 • Cena: 1490-2190 Kč

Další články

 • Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan

  Letňanské letiště příští léto zažije velký návrat jedné z největších kapel rockové historie. Guns N' Roses před třiceti lety svým debutem Appetite for Destruction přepsali pravidla rockové hudby. A nyní se v plné síle vrací.

 • Půl století Aerosmith oslaví i v Praze Půl století Aerosmith oslaví i v Praze

  Aerosmith patří mezi nejzásadnější pojmy rockové historie. Na kontě mají tuny hitů, 150 milionů prodaných alb, ale i potíže se zakázanými substancemi, které je nejednou málem zahubily. Ze všech patálií se ale nakonec dokázali vyškrábat a tak to už dotáhli až na konec páté desetiletky. A v rámci oslav tohoto úctyhodného jubilea se po deseti letech vrátí i do pražské O2 areny.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };