05.02.2015 7:00

Ennio Morricone hraje s českým orchestrem

Slavný skladatel filmové hudby zahájil očekávané evropské turné, na kterém opět zazní nestárnoucí filmové melodie.

 Turné Ennia Morriconeho započalo v Amsterdamu a pro nás je potěšující, že jej doprovází Český národní symfonický orchestr. První koncert byl v Ziggo Dome, jehož kapacita 12 500 míst byla beznadějně vyprodána. Už příchod slavného skladatele byl přivítán bouřlivým potleskem a prakticky po každé skladbě nastaly ovace ve stoje. „Pro nás je největší poctou a naplněním, že je mistr Morricone s naším orchestrem nadmíru spokojený. To, že na jeho koncerty je sál vždycky vyprodaný, beru jako samozřejmost," řekl šéf Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl, který se do hry zapojuje jako trumpetista. 

 

 

Program koncertu je kompilací filmových melodií a skládá se ze čtyř částí:  filmy se sociální a válečnou tématikou s bloky - Pocta Mauro Bologninimu a Moderní mýtus ve filmech Sergia Leoneho. Dalšími částmi je tragický, lyrický a epický film. Turné zahrnuje představení ve sportovních halách a amfiteátrech dvaceti metropolí, navštíví i Prahu.

Čtěte také: Ennio Morricone vystoupí naposledy v Praze

Ennio Morricone je koncertně aktivní, od roku 2001 uskutečnil přes 100 koncertů po celém světě. Je držitelem celé řady významných ocenění, za všechny jmenujme Oskara za celoživotní dílo. Ve světě klasické i filmové hudby již působí přes 50 let a za tu dobu složil hudbu k 500 filmům a televizním seriálům.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.